Sv, 29.01.2023.

Pēc 30 gadiem “ledusskapī” pasaulē nākuši veselīgi dvīņi

TVNET
Pēc 30 gadiem “ledusskapī” pasaulē nākuši veselīgi dvīņi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dvīņi Lidija un Timotijs
Dvīņi Lidija un Timotijs Foto: EPA/Scanpix

Dvīņi Lidija un Timotijs piedzima oktobra beigās, attīstoties no embrijiem, kas bija sasaldēti teju 30 gadus.

Kā vēstīts ziņu izdevumā “CNN”, dvīņi, iespējams, pārspējuši rekordu, kļūstot par pirmajiem jaundzimušajiem, kas attīstījušies no tik ilgi sasaldētiem embrijiem un piedzimuši īstās dzemdībās. Iepriekšējā rekordiste bija Mollija Evereta Gibsone, kuras embrijs bija sasaldēts 28 gadus. Viņas māte Tīna Gibsone bija vēl zīdainis, kad Mollija tika ievietota “ledusskapī”.

Teorētiski embriju var sasaldēt uz nenoteikti ilgu laiku. Embriji parasti tiek “izpeldināti” šķidrā slāpeklī, kura temperatūra ir mīnus 196 Celsija grādi. Zemā temperatūra aptur visu bioloģisko aktivitāti embrijā, tomēr pēc tā atkausēšanas ir iespējams šos procesus atkal iedarbināt.

Embrijam potenciāli var kaitēt dažādi ārēji faktori, piemēram, saules radiācija var izkļūt cauri nerūsējošā tērauda vai alumīnija konteineriem, kur atrodas sasaldētais embrijs, un laika gaitā sabojāt DNS. Tiesa, vajadzētu simtiem gadu, lai tas notiktu, raksta “Live Science”.

Pierādījumi liecina, ka nepastāv nekāda atšķirība veselībā starp bērniem, kas piedzimuši uzreiz, un tiem, kuru embriji bijuši sasaldēti, rakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Reproductive Sciences”.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu