Pēdējais brīdis uzlikt ziemas riepas

TVNET/LETA
Automašīnas riepas maiņa servisā
Automašīnas riepas maiņa servisā Foto: Shutterstock

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka no ceturtdienas, 1. decembra, satiksmē drīkstēs piedalīties tikai tādi transportlīdzekļi, kuri ir aprīkoti ar ziemas riepām, informē CSDD pārstāvji.

CSDD un Valsts policija regulāri veic kopīgas transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles uz ceļa visā Latvijas teritorijā un CSDD šī brīža situāciju ceļu satiksmes drošības jomā ieskicē gana satraucošu. Lai arī pastāvīga sniega sega un apledojums lielā daļā Latvijas teritorijas jau ir gandrīz divas nedēļas, veiktajās kontrolēs uz ceļa katrs ceturtais līdz piektais transportlīdzeklis nav atbildis tām prasībām, kas stājas spēkā no 1. decembra.

Šonedēļ otrdien un trešdien veiktajās pārbaudēs Ropažu, Ogres, Baldones, Spuņciema un Jūrmalas apkārtnē, no pārbaudītajiem 742 transportlīdzekļiem 12 automašīnām joprojām bija vasaras riepas, 28 automašīnām protektoru dziļums bija mazāks par trīs milimetriem, 57 automašīnām protektoru dziļums bija robežās no trīs līdz četriem milimetriem, bet 68 automašīnām protektoru dziļums bija robežās no četriem līdz pieciem milimetriem.

Tāpat arī CSDD apkopotā informācija liecina, ka līdz pat 10% transportlīdzekļu šajās dienās veikuši tehnisko apskati, kas neatbilst ziemas riepu prasībām.

CSDD atgādina, ka ziemas riepu protektoru dziļumu no 1.decembra līdz 1. martam transportlīdzekļi ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem ir vismaz četri milimetri, autobusiem - vismaz trīs milimetri, transportlīdzekļi ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem - vismaz divi milimetri, bet piekabēm - vismaz 1,6 milimetri.

Nepalaid garām!
Uz augšu