P, 30.01.2023.

Stradiņa slimnīca neprognozē ārkārtēju Covid-19 pacientu pieplūdumu

TVNET/LETA
Stradiņa slimnīca neprognozē ārkārtēju Covid-19 pacientu pieplūdumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Cilvēki sejas maskās.
Cilvēki sejas maskās. Foto: Evija Trifanova / LETA

Skatoties uz kopējo infekcijas izplatību Latvijā, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) šobrīd neprognozē ārkārtēju Covid-19 pacientu pieplūdumu, aģentūrai LETA pavēstīja PSKUS Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Janita Veinberga.

Patlaban PSKUS ārstējas 48 pacienti ar apstiprinātu Covid-19 infekciju. Trīs pacientiem Covid-19 infekcija ir pamatdiagnoze, un viena pacienta slimības gaita vērtējama kā smaga. Pārējo 45 pacientu stacionēšanas primārs iemesls ir citas veselības problēmas, proti, Covid-19 infekcija ir kā blakus diagnoze.

Visi 48 pacienti ir cilvēki senioru gados, tādēļ PSKUS uzsver vakcinācijas nepieciešamību tieši senioriem, cilvēkiem ar hroniskajām saslimšanām, novājinātu imunitāti, tiem, kam gaidāmas plānveida operācijas vai kādi invazīvi izmeklējumi.

Runājot par slimnīcas darbiniekiem, Veinberga informēja, ka šobrīd slimības prombūtnē ir 16 kolēģu, kuriem konstatēta Covid-19 infekcija.

PSKUS saglabā visus noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un aicina pacientus veikt pamata vai balasta vakcināciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu