Pirmdien sniega un apledojuma dēļ daudzviet apgrūtināta braukšana

TVNET/LETA
Pirmdien sniega un apledojuma dēļ daudzviet apgrūtināta braukšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Pirmdiena, 5. decembrī, būs mākoņaina, nelielai snigšanai saglabājoties vien valsts austrumos, liecina meteorologu prognozes. Savukārt autoceļi daudzviet Latvijā ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā prognozē, ka nedēļas pirmajā dienā bieza mākoņu sega pilnībā aizklās debesis, taču neliela snigšana varētu saglabāties vien galvenokārt valsts austrumu daļā. Atsevišķos posmos ceļi saglabāsies slideni.

Pūtīs lēns dienvidaustrumu, austrumu vējš, un maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +1…-4 grādi, savukārt valsts austrumu rajonos laiks būs aukstāks, gaisa temperatūrai noslīdot līdz -4…-6 grādiem.

Arī Rīgā diena būs apmākusies, bet būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Atsevišķos posmos ceļi un ietves var būt slideni. Pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš, un termometra stabiņš pieturēsies pie -1…-2 grādu atzīmes.

Sniegotie un slidenie ceļa posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 116 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz Tallinas šosejas (A1) no Tūjas krustojuma līdz Ainažiem, Vidzemes šosejas (A2) no Vangažiem līdz Veclaicenei, Valmieras šosejas (A3) visa maršruta garumā, Rīgas apvedceļa (Salaspils-Babīte) (A5) visa maršruta garumā, Daugavpils šosejas (A6) no Saulkalnes līdz Nīcgalei, Bauskas šosejas (A7) no Rīgas līdz Dimzukalnam, Jelgavas šosejas (A8) visa maršruta garumā, Liepājas šosejas (A9) no Rīgas līdz Blīdenei un no Kalvenes līdz Grobiņai, Ventspils šosejas (A10) no Rīgas līdz Strazdei, autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11) visa maršruta garumā, autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12) visa maršruta garumā, autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Grebņevas līdz Spoģiem, Rēzeknes apvedceļa (A15) visa maršruta garumā, kā arī reģionālā autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Bauskas, Daugavpils, Krāslavas, Kuldīgas, Saldus, Talsu un Ventspils apkārtni.

Autovadītāji aicināti būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, ieplānojot papildu laiku ceļam.

Latvijas austrumos rīta pusē gaidāma atkala, brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Austrumu reģionā turpināsies sasalstošs lietus - atkala, kas uz uz ceļiem un citām virsmām veidos stipru apledojumu.

Minētā iemesla dēļ izsludināts dzeltenais brīdinājums un iedzīvotājiem jārēķinās, ka atsevišķos rajonos var tikt traucētas āra aktivitātes. Iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem gan ejot, gan arī braucot ar divriteni vai automašīnu.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu