Pk, 27.01.2023.

Viskaļos notiks ļoti neparastu lietu dizaina tirdziņš

Egoiste
Viskaļos notiks ļoti neparastu lietu dizaina tirdziņš
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Neredzētas lietas un neredzēti prieki – tā sevi piesaka pirmais Ziemassvētku tirdziņš WISHKAĻI, kas 10. un 11 decembrī notiks lielākajā Rīgas radošās kopienas mājā “Viskaļi”, Čiekurkalnā. Tirdziņā piedalīsies vairāk kā 40 tirgotāji gan no Rīgas un Pierīgas, gan savus darbus izrādīs ēkas “Viskaļi“ radošie gari – rezidenti jeb ēkas telpu lietotāji, kas apmeklētājus priecēs ar mākslas darbiem, dizaina priekšmetiem un aksesuāriem, kā arī izklaidējošu un izglītojošu programmu.

Amatnieki, dizaineri un mākslinieki būs sarūpējuši īpašu un retu dāvanu izlasi – uz vietas varēs iegādāties dažādu mākslinieku gleznas, keramiku, koka līdzsvara velosipēdus mazākajiem, stikla rotas, kausēta stikla sniegpārslas, polimērmāla auskarus, adījumus, ar rokām veidotas somas un makus, dizaina sveces, dizaineru apģērbus, atjaunotus mājas pufus un krēslus, senas un pilnīgi jaunas, neredzētas grāmatas, porcelāna tējas servīzes, lampas un vēl citas interesantas lietas, no kurām liela daļa radītas ēkā, kur ikdienā darbojas vairāk kā 140 radošas personības un sociālas inicatīvas.

Foto: Publicitātes foto

Uz vietas būs iespējams iegādāties arī karstvīnu, baudīt gardu zupu, tortiljas un meksikāņu ēdienu, piedalīties Ainas Bikšes un Lidijas Zaneripas mākslas performancē, kurā tiks apspēlētas kapitālisma un dāvanu dāvināšanas tēmas. Tāpat tirdziņā būs iespējams satikt īstus bruņurupučus, un uzzināt par ūdens dzīvnieku labrūpi, iegādāties “bioloģiski izaudzētas” rotaslietas, uzzināt par pozitīvo domāšanu un piedalīties diskusijā par ekofašismu un videi draudzīgu dzīvesveidu kopā ar digitālā satura veidotāju Edgaru Freshu. Bērnus priecēs izzinošas radošās darbnīcas kopā ar Aldi Kalniņu no “Ziliem brīnumiem” un tikšanās ar Čiekurkalna simbolu Čiekuriņu. Par muzikālo labsajūtu rūpēsies DJ Medniex, DJ Ģirts un DJ Klāra, kā arī izskanēs akustiskās ģitāras mini performances.

Wihskaļi Ziemassvētku tirdziņš notiks 10. decembrī no plkst. 11.00 līdz 20.00 un 11. decembrī no plkst. 11.00 līdz 19.00, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēkā, Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 36a. Pie ēkas pieejama bezmaksas autostāvvieta.

Tirdziņu sadarbībā ar Viskaļu ēkas kopienu rīko biedrība FREE RIGA, kas ir sabiedriska labuma organizācija, kas atver rīdziniekiem ēkas, kuras netiek izmantotas, lai īstenotu tajās sociālas un radošas koncepcijas, kas balstītas uz kopienas līdzdalību, šīs telpas piedāvājot tiem, kas realizē sabiedrisku un sociāli nozīmīgu darbību. Šobrīd lielākais biedrības ēku projekts, kura vīzijā plānots attīstīt sociālu inkubatoru “Viskaļi - dzīves kvalitātes dizaina institūts”, atrodas Čiekurkalnā, Ķīšezera krastā, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu