"Ukraina nebūs stabila un demokrātiska valsts!" NEPLP vadītājs Āboliņš komentē savus izteikumus tviterī

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 55
Foto: Zane Bitere / LETA / RUS TVNET kolāža

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien nolēma anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"). NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš pastāstīja, ka lēmums par apraides licences anulēšanu pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Tikmēr soctīklos izvērsušās plašas diskusijas par paša Āboliņa senākiem ierakstiem mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Piemēram, 2014. gada 28. februārī, Pašcieņas revolūcijas (Eiromaidana) laikā, Āboliņš, atbildot uz politiķa Ervīna Labanovska teikto, ka Latvijas interesēs ir, lai Ukraina būtu demokrātiska un stabila valsts, rakstīja: "Ukraina nebūs stabila un demokrātiska valsts."

Foto: Ekrānšāviņš

Tā paša gada 21. februārī Āboliņš tvītoja, ka "visskumjākais jau tas, ka nekāds normāls regulējums Ukrainā nav iespējams".

Foto: Ekrānšāviņš

Šajā pašā dienā viņš arī pauda: "Ja var ticēt tam, ko raksta, tad Kijivā vakar pamieru pārkāpa opozīcija. Jātiesā ne tikai Janukovičs, bet arī tie, kas lauza vārdu."

Foto: Ekrānšāviņš

Savukārt 2014. gada 31. janvārī Āboliņš pauda, ka "Latvijai vajadzētu sūtīt Janukovičam naudu un lūgt, lai Ukraina netuvinātos Eiropas Savienībai. Ko mēs ar to krievvalodīgo miljonu baru te darīsim?"

Foto: Ekrānšāviņš

2013. gada 19. jūlijā pašreizējais NEPLP vadītājs norādīja: "Lai kāds nebūtu Putins, viņš satur Krieviju kopā, pasargā no haosa."

Foto: Ekrānšāviņš

Savukārt 2014. gada martā Āboliņš paudis atzinību par Krievijas prezidenta Vladimira Putina runu.

Foto: Ekrānšāviņš

Komentārā TVNET Ivars Āboliņš apliecina, ka patiešām šādus tvītus ir rakstījis, bet atvainojas par saviem tā laika izteikumiem un norāda, ka pie šādiem uzskatiem vairs nepieturas. "Šie tvīti nekādā gadījumā vairs neatspoguļo manu viedokli. Savus tā laika tvītus balstīju uz toreiz pieejamo informāciju," norāda Āboliņš, paužot, ka viņa domas ir mainījušās. "Šis viedoklis ir kļūdains un absolūti nesaskan ar manu pašreizējo nostāju."

Plašāk par NEPLP lēmumu anulēt "TV Rain" apraides atļauju lasiet trešdien TVNET tiešsaistes žurnālā "Klik".

TVNET jau vēstīja, ka Valsts drošības dienests (VDD) rosinājis iekšlietu ministram Kristapam Eklonam (AP) tā dēvētajā melnajā sarakstā iekļaut Gruzijā pastāvīgi strādājošo televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") raidījuma vadītāju Alekseju Korosteļevu.

VDD ir izvērtējis televīzijas kanāla "TV Rain" 1.decembra raidījumā "Šeit un tagad" paustos izteikumus, secinot, ka tie ir vērtējami kā aicinājums sniegt materiālu atbalstu Krievijas okupācijas spēkos mobilizētajiem karavīriem, aģentūru LETA informēja dienests.

Raidījuma "Šeit un tagad" vadītājs Korosteļevs raidījuma laikā vairākkārt norādījis uz Krievijas karavīru smagajiem apstākļiem frontē, nepietiekamo nodrošinājumu ar ekipējumu un pārtiku.

Tāpat Korosteļeva teiktais liecinot, ka televīzijas kanāls "TV Rain" ir apkopojis informāciju par minētajām problēmām, lai palīdzētu tās risināt, informēja VDD.

Neskatoties uz televīzijas kanāla pārstāvju vēlāk sniegtajiem paskaidrojumiem, VDD vērtējumā nav pieļaujams, ka Latvijas informatīvajā telpā tiek izplatīta informācija, kas aicina sabiedrību sniegt atbalstu Krievijas okupācijas spēkiem. Krievijas bruņoto spēku mērķtiecīgie militārie uzbrukumi un īstenotā vardarbība pret Ukrainas civiliedzīvotājiem ir atzīti par terorismu, bet Krievija - par terorismu atbalstošu valsti.

Ņemot vērā minētos apstākļus, VDD vērtējumā raidījumā paustie izteikumi ir vērsti pret Latvijas nacionālās drošības interesēm un rada maldīgu priekšstatu par Krievijas armiju, veicinot sabiedrības līdzcietību pret agresoriem.

5.decembrī VDD savu vērtējumu par raidījumā paustajiem izteikumiem nosūtīja Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Kā jau publiski izskanējis, NEPLP ir pieņēmusi lēmumu anulēt "TV Rain" apraides atļauju.

VDD veiktās pārbaudes gaitā noskaidrots, ka 1.decembra raidījums "Šeit un tagad" ir ticis filmēts televīzijas kanāla "TV Rain" redakcijā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi. Izteikumu autors, raidījuma vadītājs Korosteļevs pastāvīgi uzturas un strādā Gruzijā.

Ņemot vērā, ka Korosteļevam nav uzturēšanās atļaujas Latvijā, saskaņā ar Krimināllikumu persona Latvijā nevar tikt saukta pie kriminālatbildības. Vienlaikus VDD ir rekomendējis iekšlietu ministram iekļaut Korosteļevu tā dēvētajā melnajā sarakstā jeb ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta.

Tāpat VDD ir brīdinājis "TV Rain" galveno redaktoru Tihonu Dzjadko par paredzēto kriminālatbildību noziedzīgu nodarījumu veikšanas gadījumā.

VDD atgādina, ka par jebkādā veidā iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas tiešu vai netiešu vākšanu vai nodošanu ārpus Latvijas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā iesaistītai pusei, kuras darbība ir vērsta pret kādas valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijai saistošām starptautiskajām tiesībām, ir paredzēta kriminālatbildība.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 55

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu