Sniegs jānotīra no ielas, ja auto stāvējis vismaz trīs dienas. Var tikt piespriests bargs sods (6)

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai gan Latvijā pirmā sniega sega parādījusies vien pavisam nesen, tomēr tā bijusi noturīga, turklāt kļūst arvien biezāka. Tāpēc automašīnu īpašniekiem vērts atcerēties, ka sniegs ir jānotīra arī ap saviem apsnigušajiem spēkratiem, jo citādi var saņemt gana bargu naudassodu.

Kā izrādās, Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos skaidri noteikts, kurā brīdī sniegs ap auto jau kļūst nevis par pašvaldības, bet par mašīnas īpašnieka vai turētāja atbildību un ir no brauktuves jānovāc.

Galvaspilsētas ielu malās šobrīd stāv daudz automašīnu, kas nav kustinātas ilgāku laiku, kad uzsniga sniegs lielā apjomā. Rezultātā ap tām izveidojušās biezas sniega un ledus barjeras, kas apgrūtinās ne tikai automašīnu izkļūšanu no slazda kaut kad tuvākajā nākotnē, bet jau tagad var būt traucēklis transportlīdzekļu satiksmei un gājēju kustībai.

Tas, ko zina tikai retais, ir fakts, ka Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumu 11. punktā skaidri norādīts automašīnu īpašnieku un turētāju pienākums sniegu ap saviem spēkratiem norakt, lai tas netraucētu. Pretējā gadījumā var tikt piespriests sods līdz pat 70 naudas soda vienību jeb 350 eiro apmērā.

Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi:

11. Transportlīdzekļu īpašnieki vai turētāji, novietojot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ielām vai pagalmos ilgāk par trim diennaktīm, nodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar mehāniskajiem līdzekļiem.

26. Par saistošo noteikumu 4.–9. punktā un 11.–13. punktā noteikto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 naudas soda vienībām, juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 280 naudas soda vienībām.

Komentāri (6)CopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu