O, 31.01.2023.

"Time" prestižo titulu "Gada cilvēks" piešķir Zelenskim un Ukrainas garam

TVNET/LETA
"Time" prestižo titulu "Gada cilvēks" piešķir Zelenskim un Ukrainas garam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Postimees

SV nedēļas žurnāla "Time" tituls "Gada cilvēks" šogad piešķirts Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim un "Ukrainas garam" cīņā pret uzbrūkošo Krievijas armiju.

Titulu "Gada cilvēks" žurnāls "Time" piešķir vienam vai vairākiem cilvēkiem, kas - pozitīvi vai negatīvi - visvairāk ietekmējuši ziņas aizvadītā gada laikā. Pirmo reizi "Time" šo titulu piešķīra tālajā 1927.gadā.

Nodēvējot par liktenīgu Zelenska lēmumu palikt Kijivā un apvienot savu valsti cīņā pret Krieviju, "Time" galvenais redaktors Edvards Felzentāls norādīja, ka šī gada lēmums par "Gada cilvēka" titula piešķiršanu bijis skaidrākais viņa atmiņā.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24.februārī Zelenskis regulāri informē tautu par kara gaitu, uzrunā pasaules līderus un aicina starptautisko sabiedrību turpināt atbalstīt Ukrainu. Viņš apmeklējis arī frontes līnijas.

"Viņa informatīvā ofensīva izmainīja ģeopolitisko laikapstākļu sistēmu, izraisot darbību vilni, kas pārņēma visu pasauli," norādīja Felzentāls.

"Neatkarīgi no tā, vai cīņa par Ukrainu piepilda cilvēku ar cerību vai bailēm, Volodimirs Zelenskis ietekmēja pasauli tādā veidā, kādu mēs neesam redzējuši gadu desmitiem," viņš piebilda.

"Gada cilvēka" titulu Zelenskis dala ar "Ukrainas garu", kuru iemieso neskaitāmie cilvēki Ukrainā un ārpus tās, kas cīnās aizkadrā, tai skaitā tādi cilvēki kā pavāri un ķirurgi, norādīja Felzentāls.

Pagājušajā gadā šis tituls tika piešķirts elektromobiļu ražotāja "Tesla" dibinātājam un kosmosa tūrisma attīstītājam Īlonam Maskam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu