VIDEO ⟩ Vai "ultra-light" helikopters ir nākotnes transportlīdzeklis?

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ātruma cilts

Portāls TVNET sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā raidījuma "Ātruma cilts" jaunāko sēriju. Tajā Pauls Timrots viesojas pie dullākā 90. gadu benzīngalvas Haralda Šagbazjana, kurš pēc autosporta karjeras beigām meties jaunā izaicinājumā – "ultra-light" helikopteros.

Haralds Šagbazjans savulaik bijis zināms ar savu trako mašīnu un šovu trasē. Šobrīd viņa kaislība ir helikopteri, kur arī ir benzīns, dūmi un vajadzīgais adrenalīns, kā arī pievienotā vērtība – brīvība.

Līdz lidošanai Haralds nonācis nejauši, uzceļot māju Jūrmalā, netālu no aerokluba. Pusgada laikā nokārtojis "ultra-light" lidmašīnu pilota licenci, viņš kopā ar domubiedriem nonācis pie secinājuma, ka Latvijā ir brīva elitārā vieglo helikopteru biznesa niša. Tā nodibināts uzņēmums "Amber Coast Helicopters", piesaistītas investīcijas un sācies bizness.

Haralds atzīst, ka iemācīties lidot ir vienkārši, galvenais ir saprast teoriju, un būtiska ir arī instruktora pieredze, kas ļauj topošajam pilotam pašam mācīties no savām kļūdām. Lai gan Pauls Timrots nav lidaparātu fans, viņš kopā ar pilotu drosmīgi ceļas gaisā Itālijā ražotā divvietīgā helikopterā. Tam ir 130 zirgspēku, un lidaparāta svars sasniedz 430 kilogramu. Pēc lidojuma secinājums ir viens – tas ir kā lidot ar mopēdu vai Smartu, kas var aizvest uz jebkuru punktu Latvijā bez īpašiem ierobežojumiem.

Vai vieglo helikopteru var atļauties ikviens un vai autosporta pieredze šajā disciplīnā ir noderīga, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Šajā "Ātruma cilts" sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. "Ātruma cilts" katru ceturtdienu skatāma arī LMT Viedtelevīzijā un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties "Twitter" sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu