Pk, 9.06.2023.

Sāk pārdot jauno tarifu Rīgas sabiedriskā transporta biļetes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Tramvajs. Attēls ilustratīvs.
Tramvajs. Attēls ilustratīvs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šonedēļ sākts tirgot jauno tarifu Rīgas sabiedriskā transporta biļetes, kuras varēs sākt izmantot no 2.janvāra, informē pašvaldības SIA "Rīgas satiksmes" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Visi jaunie "Rīgas satiksmes" sabiedriskā transporta biļešu veidi - mēneša biļete par 30 eiro, kā arī 90 minūšu biļete, kas maksā 1,50 eiro, pieejami līdzšinējās tirdzniecības vietās. Tāpat iespējams iegādāties 24 stundu, trīs un piecu dienu biļetes.

Iepriekšpārdošanā pieejamas arī mēneša biļetes ar Rīgas domes piešķirto atlaidi studentiem, pedagogiem u.c. pasažieriem, kas maksā 15 eiro. Visi jaunie biļešu veidi, izņemot biļetes ar atlaidi, pieejamas arī "Rīgas satiksmes" koda biļetes lietotnē.

Kā ziņots, lai motivētu pasažierus sabiedrisko transportu izmantot regulāri, no nākamā gada būtiski tiks samazinātas mēneša biļešu cenas, un turpmāk mēneša biļete visiem sabiedriskā transporta veidiem maksās 30 eiro, līdzšinējo 50 eiro vietā. Savukārt maksa par vienu braucienu augs - tiks ieviesta jauna 90 minūšu biļete, kuras cena visiem pasažieriem būs 1,50 eiro un tā aizstās līdzšinējās viena brauciena biļetes, kas maksāja 1,15 eiro.

Pasažieriem, kuri sabiedriskajā transportā brauc bez maksas, nekādas izmaiņas nebūs arī pēc 2.janvāra, savukārt pasažieriem, kuriem ir Rīgas domes piešķirtā daļējā atlaide, mēneša biļeti visiem transporta veidiem var iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro, līdzšinējo 16 eiro vietā.

Strādājošie vecuma pensionāri no 2.janvāra Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Visas sabiedriskā transporta biļetes, kas iegādātas par veco tarifu, būs derīgas izmantošanai sabiedriskajā transportā līdz 2.martam.

Neizmantotās biļetes varēs atdot "Rīgas satiksmei" 12 mēnešu laikā no iegādes brīža, saņemot naudu 100% apmērā par neiztērēto periodu.

"Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederošs uzņēmums, kas 2021.gadā strādāja ar 161,117 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,1% mazāks nekā 2020.gadā. Savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,1 reizi un bija 3,049 miljoni eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu