T, 29.03.2023.

Papildināts ⟩ Latvijas pilsonim Baltkrievijā piespriež četru gadu cietumsodu

TVNET/LETA
Latvijas pilsonim Baltkrievijā piespriež četru gadu cietumsodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Cietuma restes. Ilustratīvs attēls.
Cietuma restes. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Baltkrievijas tiesa kādam Latvijas valstspiederīgajam ir piespriedusi četru gadu cietumsodu vispārēja režīma labošanas kolonijā, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM norāda, ka tā turpinās personai sniegt konsulāro palīdzību un sekot līdzi lietas attīstībai sadarbībā ar citām atbildīgajām Latvijas iestādēm.

Latvija iepriekš bija pieprasījusi paskaidrojumus Baltkrievijai par Latvijas konsula nepielaišanu dalībai 14. decembra atklātā tiesas sēdē Minskā, kur izskatāma krimināllieta pret Latvijas pilsoni. Uz tiesas sēdi 21. decembrī Latvijas konsulāta darbinieki bija piekļuvuši.

ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte iepriekš norādīja, ka saskaņā ar Vīnes konvenciju par konsulārajiem sakariem konsulārajai amatpersonai ir tiesības brīvi sazināties ar savas valsts pilsoņiem un piekļūt tiem, vienlaikus konsulārajai amatpersonai nav tiesību iejaukties Baltkrievijas iekšējās lietās, tai skaitā tiesu, policijas un tiesībsargājošo iestāžu darbībā.

Tāpat gan minētā konvencija, gan Latvijas normatīvie akti neparedz iespēju konsulārajai amatpersonai sniegt juridisko palīdzību, piemēram, sniegt juridiskas konsultācijas, veikt ārvalstu normatīvo aktu interpretāciju, sniegt saistošus atzinumus par ārvalstu kompetento iestāžu tiesu spriedumiem, panākt personai pieņemamāku tiesas procesuālo kārtību.

Ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, kur likuma varas un demokrātijas principi netiek ievēroti, ĀM preses sekretāre atgādināja, ka ĀM jau iepriekš ir mudinājusi nedoties uz Baltkrieviju, brīdinot, ka pret Latvijas valstspiederīgajiem var tikt vērstas provokācijas, un Latvijas iespējas pašreizējos apstākļos sniegt palīdzību ir ļoti ierobežotas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu