Staķis: Savu nākotni veidosim paši, neatskatoties pagātnē

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis piedalās akcijā "Gaisma Ukrainai"
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis piedalās akcijā "Gaisma Ukrainai" Foto: Evija Trifanova / LETA

Šogad esam skaļi un skaidri pateikuši, ka veidosim savu nākotni paši, vairs neatskatoties tajā pagātnē, par ko atgādināja tikko kā gāztie padomju monumenti, sestdien savā Jaunā gada uzrunā sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš uzsvēra, ka varam ar to lepoties, jo esam un būsim rīdzinieki, Latvijas patrioti un eiropieši, kas gatavi aizstāvēt paši sevi, un palīdzēt citiem, ar kuriem mūs vieno brīvības un demokrātijas mīlestība.

Tāpat Rīgas mērs norādīja, ka nākamgad gaidāmās sadzīves grūtības nav salīdzināmas ar tām, ko pārcieš cilvēki, kuri zaudējuši savas mājas, savus mīļos un slēpsies tumšā, aukstā bumbu patversmē.

"Tomēr necilvēcīgais režīms kaimiņos, un viņu "noderīgie idioti" pašmājās nekautrēsies izplatīt dažādus mītus un nepārtraukti mēģinās mūs vienu pret otru sakūdīt. Novēlu arī turpmāk tam pretim likt patiesību, mūsu cilvēcību, mūsu skaidro morālo kompasu, un vienoties kopīgā darbā un savstarpējā solidaritātē," teica Staķis.

Rīgas mērs uzsvēra, ka viņam ir novēlējums arī sev un saviem Rīgas domes kolēģiem gan pozīcijā, gan opozīcijā - nezaudēt paškritiku.

Staķis skaidroja, ka pēdējos divos gados Rīgas dome pierādījusi, ka Rīga var būt godīga, nevis korumpēta, atvērta, nevis noslēgusies, palīdzoša, nevis vienaldzīga, drosmes, prieka un gaišuma piepildīta, nevis drēgna un drūma.

"Apzinos, ka tieši tāpēc iedzīvotāju prasības pret pilsētas vadību tikai pieaug - tas ir pareizi un motivējoši. Latiņai ir jābūt augstai. Rīdzinieki redz kā cilvēki dzīvo citviet, un vienmēr savu pilsētu salīdzinās ar labākajiem piemēriem pasaulē. Tāpēc novēlu turēt politiķus pie vārda, un pieprasīt vairāk zaļuma, drošāku satiksmi, cilvēcīgāku pilsētvidi un modernākus risinājumus," uzsvēra Staķis.

Viņš norādīja, ka tieši uz to jātiecas visai pārvaldei kopā, nevis jāmeklē aizbildinājumi vai politiskais izdevīgums.

Rīgas mērs arī norādīja, ka nav svarīgāka uzdevuma par to, lai jaunieši, kuriem atvērta ir visa pasaule, savu nākotni redzētu tieši šeit - savā valstī, savā pilsētā, kura viņiem ir mīļa, un kurā viņi kādreiz audzinās savus bērnus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu