2023. gadā Zemei pietuvosies patiesi milzīgs asteroīds (6)

TVNET
Asteroīds. Ilustratīvs attēls
Asteroīds. Ilustratīvs attēls Foto: Unsplash

2023. gada 17. oktobris mums būs īpaša diena, jo Zemei pietuvosies 140 līdz 320 metru diametrā liels asteroīds. Kruīza kuģa izmēra asteroīds Zemei būs tuvāk, kopš astronomiem zināms par tā eksistenci.

Protams, šeit mēs runājam par relatīvu tuvumu. Asteroīds Zemei garām palidos simtiem tūkstošu kilometru attālumā un mūsu eksistenci nekādā veidā neapdraud.

Izmantojot matemātiskos modeļus, NASA aplēsusi, ka asteroīds “1998 HH49” nākamreiz mūsu planētai tik tuvu atradīsies tikai 2163. gadā. Iepriekšējo reizi tas mums pietuvojās 2021. gadā, tomēr tad atradās krietni tālāk no Zemes nekā atradīsies oktobrī.

“Asteroīdi ir planētu gabali, kas atrodas galvenajā asteroīdu jostā starp Marsu un Jupiteru. Tiesa, tā kā tie ir relatīvi mazi, tos var viegli novirzīt, to orbītai liekot šķērsot kādas planētas orbītu,” izdevumam “Newsweek” skaidroja asteroīdu eksperts Džejs Teits.

NASA par “Zemei tuvu objektu” uzskata katru kosmosa objektu, kas mums pietuvojas tuvāk par 193 miljoniem kilometru, savukārt par “potenciāli bīstamu” objektu kļūst katrs liels objekts, kas mums pietuvojas tuvāk par 7,5 miljoniem kilometru. Visi šie asteroīdi tiek rūpīgi novēroti, lai laicīgi pamanītu pazīmes, ka tie varētu mainīt savu orbītu un apdraudēt Zemi.

NASA ir aplēsusi visu Zemei tuvo objektu trajektorijas līdz pat šī gadsimta beigām. Labā ziņa ir tāda, ka tuvākajos 100 gados, visticamāk, apokalipsi izraisošs asteroīds mūsu planētā neietrieksies.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu