S, 25.03.2023.

Norvēģija gatava apgādāt Ukrainu ar gāzi, paziņo Zelenskis

TVNET/LETA/UNIAN
Norvēģija gatava apgādāt Ukrainu ar gāzi, paziņo Zelenskis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Reuters / Scanpix

Norvēģija ir gatava apgādāt Ukrainu ar gāzi šai ziemai nepieciešamajā daudzumā, otrdienas vakarā savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Viņš pauda uzskatu, ka Norvēģijas loma Eiropas aizsardzībā var kļūt vēsturiska.

"Paldies Norvēģijai par ļoti spēcīgajiem lēmumiem, kas jau pieņemti un kas vēl tiek gatavoti. Tas attiecas arī uz bruņotu atbalstu. Norvēģijas loma Eiropas aizsardzībā var kļūt tiešām vēsturiska, ja mēs realizēsim visu, par ko pašlaik runājam," teica Zelenskis.

Viņš piebilda, ka tas attiecas arī uz atbalstu Ukrainas energosistēmai.

"Es pateicos Norvēģijai par gatavību palīdzēt apgādāt Ukrainu ar nepieciešamo gāzes daudzumu šai ziemai," sacīja prezidents.

Zelenskim otrdien bija telefonsaruna ar Norvēģijas premjerministru Jūnasu Gāru Stēri. Tās laikā Zelenskis pastāstīja Norvēģijas valdības vadītājam par aktuālajām Ukrainas aizsardzības vajadzībām.

Norvēģijas valdība pērn pieņēma lēmumu par finansējuma piešķiršanu 195 miljonu ASV dolāru apmērā gāzes iepirkšanai Ukrainai.

Norvēģija arī nolēmusi palīdzēt Ukrainai ar nepieciešamo, lai uzbūvētu 10 tiltus un varētu atjaunot satiksmi no karadarbības cietušajos apgabalos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu