Sniega dēļ daudzviet Latvijā īpaši apgrūtināta braukšana

TVNET/LETA
Sniega dēļ daudzviet Latvijā īpaši apgrūtināta braukšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Ceturtdien, 5. janvārī, ap plkst. 13 sniega dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Bauskas šosejas (A7) posmā no Dimzukalna līdz Lietuvas robežai, kā arī pa reģionālajiem autoceļiem Talsu, Tukuma un Dobeles apkārtnē, liecina informācija VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) mājaslapā.

Visā valsts teritorijā turpinās snigšana, un vietām snieg stipri, tāpēc autoceļi ir sniegoti un braukšana pa tiem ir apgrūtināta. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 115 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa galvenās, reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem var būt daudzviet valsts teritorijā.

LVC atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas, un aicina autovadītājus plānot papildu laiku ceļā. LVC uzsver, ka svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā - vispirms uz galvenajiem, pēc tam reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir pēc iespējas uzlabot braukšanas apstākļus, taču tie nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz 24 stundām.

LVC atgādina, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem LVC aicina informēti, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "Twitter" un "Facebook".

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu