Hidroloģiskā situācija Daugavā pie Jēkabpils aizvien ir sarežģīta

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ceturtdien plkst. 10.51 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza 7,79 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, pusdienlaikā tas pazeminājās par pusmetru, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Hidrologi skaidro, ka ledus un vižņu masa palaikam sakustās, izraisot ūdens līmeņa kritumu, tomēr sagaidāmā tendence ir tālāka ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Pēc iepriekšējā atkušņa uznākušais sals veicināja vižņu veidošanos un iešanu gandrīz visā Daugavas garumā. Pagājušajās brīvdienās ledus un vižņi blīvējās pie Pļaviņām, pakāpeniski aizpildot ūdenskrātuvi.

Patlaban Daugavā no Polockas līdz Jēkabpilij turpina iet vižņi, sablīvējums kļūst garāks. Ledus sablīvējuma gals ir pie Jēkabpils, vižņi blīvējas lejpus pilsētas un pie tās.

Pēc lietus atsācies ūdens līmeņa kāpums lielākajā daļā valsts rietumu daļas upju, kā arī Daugavas baseina lejteces upēs - Lielajā Juglā un Ogrē. Paaugstināts ūdens līmenis saglabājas Lielupē.

Šonedēļ un nākamās nedēļas sākumā Latviju vēl šķērsos vairākas plašas nokrišņu zonas, pamatā gaidāms lietus, gaisa temperatūra būs virs nulles. Līdz ar to ūdens līmeņa paaugstināšanos izraisīs arī lietavas.

Vairāku upju straujākajos posmos gaidāma ledus iešana, veidosies jauni sablīvējumi, daudzviet paaugstināsies ūdens līmenis, prognozē hidrologi.

Jau ziņots, ka naktī uz ceturtdienu LVĢMC izsludināja sarkano brīdinājumu Jēkabpils novadā par ļoti augstu ūdens līmeni Daugavā. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils var pietuvoties sarkanajam brīdinājuma kritērijam - 8,4 metriem - vai pat pārsniegt to.

Sarkanais brīdinājums Jēkabpils novadā pagaidām izsludināts līdz plkst.14 piektdien, 13.janvārī. Savukārt pie Pļaviņu ūdenskrātuves Aizkraukles novadā aizvien spēkā oranžās pakāpes brīdinājums, pārējā valsti - dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu