P, 30.01.2023.

Policija Talsos par automašīnas zādzību aiztur Lietuvas pilsoni

TVNET Auto
Policija Talsos par automašīnas zādzību aiztur Lietuvas pilsoni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jaromir Chalabala/Shutterstock

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas Ziemassvētkos aizturēja Lietuvas pilsoni, kurš nozaga automašīnu, kā arī no citas neaizslēgtas automašīnas veica zādzību. Šobrīd visas nozagtās mantas un transportlīdzeklis ir atgūts.

Pagājušā gada 25. decembrī ap plkst. 12.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Talsos, Voldemāra Ruģēna ielā nozagta neaizslēgta automašīna "Opel", kura vēlāk atrasta Talsos, Fabrikas ielā – aizslēgta.

Tāpat likumsargi tajā pašā dienā saņēma informāciju, ka Talsos, Lielajā ielā no neaizslēgta transportlīdzekļa "Mercedes-Benz" nozagta USB zibatmiņa un divas lādējamas šķiltavas.

Likumsargi ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, paveikusi šos noziedzīgos nodarījumus. Vīrietis, kurš atbilda norādītajām pazīmēm, jau bija sagatavojies doties uz sabiedrisko transportu, lai pamestu pilsētu, taču Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas viņu aizturēja.

Vīrietis ir Lietuvas pilsonis un izdarīto atzīst. Likumsargi gan transportlīdzekli "Opel", gan no transportlīdzekļa "Mercedes-Benz" nozagtās mantas atguva un atdeva īpašniekiem.

Valsts policijā pret vīrieti ir sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa zādzību un par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu kriminālprocesā.

Zādzību atviegloja tas, ka automašīna nebija aizslēgta un arī tās iedarbināšana zaglim problēmas neradīja, jo automašīnas atslēgas bija atstātas aizdedzē. Tāpat otru zādzību atviegloja tas, ka automašīna nebija aizslēgta un piekļuve mantām nebija sarežģīta. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un slēgt ciet durvis automašīnām, kā arī logus neatstāt atvērtus un atslēgas neatstāt automašīnas salonā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu