FOTO ⟩ Latvijā ierodas jaunie "Volkswagen ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo"

TVNET Auto
Latvijā ierodas jaunie "Volkswagen ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Pilnībā elektriskie "Volkswagen ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo" piedzīvo savu pirmizrādi Latvijā – klienti jau var iepazīties ar jaunajiem elektroautomobiļiem tuvākajos "Volkswagen" dīleru centros. Piecu sēdvietu "ID. Buzz" sākuma cena ir 64 289 eiro, savukārt ietilpīgo "ID. Buzz Cargo" var iegādāties, sākot no 60 349 eiro.

"Mēs, "Volkswagen" komerctransporta komanda, priecājamies, ka Baltijas valstīs esam sagaidījuši ilgi gaidītos "Volkswagen" komerctransporta jaunumus – pilnībā elektriskos "ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo". Tas ir ne vien nozīmīgs pagrieziena punkts zīmolam, bet arī visai autobūves nozarei kopumā, kas gan fiziskām personām, gan arī uzņēmumiem paver iespēju vēl plašāk elektrificēt savu autoparku," skaidro Merli Ainsāra, "Volkswagen" komerctransporta zīmola vadītāja Baltijas valstīs.

"Šobrīd Baltijas valstīs kopumā ir pasūtīti jau 200 "ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo". Vienlaikus vairāki uzņēmumi ir izvēlējušies un daudzi strādā pie savu autoparku papildināšanas ar šiem jaunākās paaudzes elektroauto. Mēs esam pārliecināti, ka no šodienas interese par jauno "ID. Buzz" arvien pieaugs. Jau iepriekšpārdošanas laikā interese bija ļoti liela, un pirmie klienti savus automobiļus saņems jau februārī. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, jaunu pasūtījumu piegādes sagaidāmas, sākot ar 2024. gadu," piebilst Ainsāra.

Nobraukuma distance līdz 425 km

Jaunais "ID. Buzz" tiek ražots uz modulārās elektromobiļu platformas (MEB), kā arī ir aprīkots ar šobrīd ID. saimē lielāko akumulatoru. Uzlādējamais litija jonu akumulators nodrošina 77 kWh (82 kWh bruto) enerģijas un piegādā elektrību 150 kW (204 ZS) jaudīgajam uz aizmugurējās ass uzstādītajam elektromotoram, kas nodrošina 310 Nm griezes momentu. "ID. Buzz" ar vienu uzlādi iespējams veikt līdz 423 km ("Cargo": 425 km).

Ceļā uz automatizētu braukšanu – inovatīvas tehnoloģijas un palīgsistēmas

"Volkswagen" jaunajā "ID. Buzz" izmanto jaunākās paaudzes asistentu sistēmas. Starp "ID. Buzz" asistentu sistēmām ir tādas inovatīvi savstarpēji savienotas tehnoloģijas kā "Memory Function" automatizētai automobiļa novietošanai stāvvietā pa iepriekš saglabātu maršrutu līdz pat 50m attālumā, "Car2X" sistēma brīdinājumiem par netālu esošu bīstamību un jaunākā "Travel Assist" versija, kas iekļauj pūļa datu izmantošanu.

Sistēmas robežās "Travel Assist" ar pūļa datiem daļēji automatizēti atvieglo vadību uz priekšu un sāniem visā ātruma diapazonā, kā arī pirmo reizi atbalsta joslu maiņu uz lielceļiem (ātrumā virs 90 km/h). Kopumā "ID. Buzz" ir iespējams aprīkot ar vairāk nekā 30 palīgsistēmām.

Foto: Latvijā ierodas "Volkswagen ID. Buzz" un "ID. Buzz Cargo"

Ietilpīgs un ērts jebkurai situācijai

"ID. Buzz" otro sēdekļu rindu iespējams pārvietot par 150 mm uz priekšu vai atpakaļ, kā arī nolaist 1/3 vai 2/3 sadalījumā. Aiz aizmugurējās sēdekļu rindas ir izvietots liels bagāžas nodalījums. Aizpildot to līdz standarta bagāžas pārsega augstumam, nodalījuma ietilpība sasniedz 1121 litru. Ja aizmugurējā sēdekļu rinda ir nolaista un tiek izmantota visa kravas telpa, tilpums palielinās līdz pat 2205 litriem.

Vienlaikus "ID. Buzz Cargo" standarta aprīkojumā aiz sēdekļiem ir fiksēts nodalījums, kas atdala priekšējo daļu no kravas telpas. Tās tilpums ir 3,9 m3, un tajā pietiek vietas divām eiropaletēm, ko var ievietot starp riteņu arkām ne vien gareniski, bet arī sāniski. Maksimālais kravas telpas garums grīdas līmenī ir 2,20 metri, bet maksimālais kravas platums sasniedz 1,73 metrus. Automobiļa maksimālā kravnesība ir 650 kg.

Moderna apgaismojuma tehnoloģija

"Volkswagen ID. Buzz" ir aprīkots ar LED diožu priekšējiem lukturiem, kas nakti spēj pārvērst dienā. Slaidā sānu josla starp priekšējiem lukturiem arī ir veidota kā diožu josla. Aizmugurē "ID. Buzz" ir horizontāli izvietoti LED aizmugurējie lukturi, kas "Volkswagen" komerctransporta modelim pirmo reizi ir savstarpēji savienoti ar vienlaidus gaismas joslu.

Digitalizēts un vienmēr tiešsaistē

"Digital Cockpit" autovadītāja priekšā veido lielu displeju (5,3 collas). Informācijas un izklaides sistēma ar lielu skārienjutīgu ekrānu atrodas instrumentu paneļa centrā. Standarta komplektācijā iekļautajai sistēmai "Ready 2 Discover" ir 10 collu ekrāns, bet papildu komplektācijā pieejamajai navigācijas sistēmai "Discover Pro" – 12 collu.

Informācijas un izklaides sistēmas bāzes versijā jau ir iekļauti "We Connect" un "We Connect Plus" pakalpojumi, "App-Connect" (tostarp "App-Connect Wireless") viedtālruņa integrācijai un DAB+ (digitālā radio uztveršana). Modelim "ID. Buzz Cargo" pakalpojumi "App Connect" un DAB+ pieejami papildu komplektācijā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu