Sv, 29.01.2023.

Tiesa lemj likvidēt "Pirmo Evaņģēlisko Jēzus draudzi"; spriedumu var pārsūdzēt

TVNET/LETA
Tiesa lemj likvidēt "Pirmo Evaņģēlisko Jēzus draudzi"; spriedumu var pārsūdzēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Pirmās evanģēliskās Jēzus draudzes līderis Jānis Dāvids un viņa sieva, apsūdzētā Solvita Dāvida (attēlā aizklāj sejas).
Pirmās evanģēliskās Jēzus draudzes līderis Jānis Dāvids un viņa sieva, apsūdzētā Solvita Dāvida (attēlā aizklāj sejas). Foto: "Apollo.lv"

Vidzemes apgabaltiesa piektdien nosprieda apmierināt bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību par reliģiskās organizācijas "Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze" darbības izbeigšanu.

Spriedums vēl nav stājies spēkā. To būs iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Jau vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa Cēsīs pērnā gada 26.augustā noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju "Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze" par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, guva pārliecību, ka pēc notikušā - jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās - draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18.panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Ročāne uzsvērusi, ka tiesa uzskata, ka izteiktajam brīdinājumam ir pietiekami preventīvs raksturs, lai turpmāk draudzes vadība rūpīgāk pildītu savus pienākumus un atbilstoši statūtiem nepieļautu jebkādu draudzes locekļiem uzspiestu darbību, kas ir pretēja viņu brīvai gribai un kas būtu pretēja Satversmei un citiem likumiem. Izsakot brīdinājumu, tiesa ņēma vērā arī to, ka saskaņā ar Satversmes panta noteikumiem ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos.

Tiesas ieskatā draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Prokuratūra par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza protestu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu