Pirms 3 gadiem klāt nāca arī ierobežojumi, ka padomēs nevar strādāt ar politiskām partijām saistītie, tomēr joprojām nav izdevies pilnībā izslēgt politiķu favorītu nonākšanu valsts uzņēmumu padomēs. Tikko pabeigtajā auditorkompānijas KPMG ziņojumā konstatēta rīcība, kas ietekmējusi konkursa rezultātus “Latvijas Valsts mežos”.
Vērtīgā uzņēmuma vadība vislielākās izmaiņas piedzīvojusi zemkopības ministra Kaspara Gerharda laikā. 2021. gada novembrī pilnībā nomainījās uzņēmuma padome, bet pērn vasarā praktiski visa “Latvijas Valsts mežu” valde. ”KMPG Baltics” auditori secina, ka trīs no septiņiem komisijas locekļiem, kas atlasīja padomi, bijuši no zemkopības ministrijas un ir ietekmējuši konkursa rezultātus, liekot dažiem kandidātiem būtiski augstāku vērtējumu nekā komisijas neatkarīgie eksperti.
Nesenais mēģinājums pārdalīt Latvijas valsts mežu lielākos pēdējo gadu ziedojumus, kā to vēlas politiķi un nevis plašas sabiedrības interesēs, pēc premjera Krišjāņa Kariņa domām pierāda, ka šis valsts uzņēmums netiek labi pārvaldīts. Tāpēc jaunajam zemkopības ministram tagad jāvērtē audita ziņojumā secinātais.
Padomes locekļiem tas nav pilna laika darbs. Viņu atbildībā ir stratēģiskie jautājumi, viņi apstiprina budžetu, atbild par attīstību. Padome ieceļ un atceļ valdi.
Skandāls ar Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centra ķirurgu atalgojumu un ārstu gatavību lielā skaitā darbu pamest, gada nogalē izraisīja lielu rezonansi. Ārsti esot finansiāli nenovērtēti, ar viņiem nav apspriesti jaunie darba apstākļi un panākta vienprātība slimnīcas tālākajā attīstībā. Vairāki onkologi iesniedza atlūgumu. Spriedzei saasinoties, "Latvijas radio" intervēja arī RAKUS padomes priekšsēdētāju Tīnu Kukku. Ja aiziet vadošie ārsti un tas skar pacientu intereses, tas liecina, ka slimnīcai nav personāla vadības stratēģijas, proti padome nav tikusi ar savu darbu galā.