VIDEO ⟩ Uz Ukrainu dodas Latvijā ražoti kvadricikli ar kaujas platformām un izlūku iecienītie militārie elektroskūteri

TVNET
Uz Ukrainu dodas Latvijā ražoti kvadricikli ar kaujas platformām un izlūku iecienītie militārie elektroskūteri
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Latvijā ražotais militārais elektroskūteris
Latvijā ražotais militārais elektroskūteris Foto: Publicitātes foto

Pērn novembrī organizācija "ziedot.lv" sāka ziedojumu vākšanas kampaņu "Labas ziņas". Divu mēnešu laikā ir saziedoti 439 768 eiro, kas tiek izlietoti Latvijā ražota militārā ekipējuma un tehnikas iegādei un nosūtīšanai uz Ukrainu.

Šodien pie Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona ēkas notika tehnikas pirmās kravas nosūtīšanas pasākums. Uz Ukrainu ceļā devās Latvijā ražoti elektriskie skrejriteņi jeb skūteri un kaujas platformas ar kvadricikliem.

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece pasākumā atklāja, ka Latvijas militārais atbalsts Ukrainai ir sasniedzis 370 miljonus eiro. “Ukraina ir novērtējusi mūsu pirms kara nosūtītos Stingerus, un mēs sūtīsim vēl.” Mūrniece arī atklāja, ka šogad Latvijā tiks apmācīti vairāk nekā divi tūkstoši ukraiņu karavīru.

Par Ukrainai nosūtīto skūteru un kaujas platformu un kvadriciklu noderību kaujas laukā atzinīgs ir bijušais Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube:

“Mēs neražojam Leopard tankus vai spārnotās raķetes, bet karavīri ļoti labi zina, ko nozīmē, ka kaujas laukā ir šāds skūteris, kas var attīstīt 100 km stundā. Tāpat arī kvadricikli. Ļoti svarīgi ir arī tas, ka Latvijā ražotie produkti tiks testēti kaujas apstākļos.”

Uzņēmuma “LV-teh” pārstāvis Uģis Svirido atklāj, ka kopā ar šodienas kravu uzņēmums uz Ukrainu ir nosūtījis 80 kvadriciklu komplektus. “Tie ukraiņu karavīriem spēj palīdzēt daudzos un dažādos veidos, bet galvenie ir ievainoto evakuācija, apgāde un pretgaisa aizsardzības iekārtu pārvadāšana.”

Ukrainas karavīri kaujas laukā jau izmanto arī uzņēmuma “Global Wolf Motors” ražotos elektriskos skrejriteņus. Uzņēmuma pārstāvis Klāvs Ašmanis atklāj, ka Wolf skūteri ir klusi, tiem ir augsta caurbraucamība, ar vienu uzlādi tie spēj nobraukt 300 kilometrus, un to maksimālais ātrums ir 100 km/h. Wolf skūterus atzinīgi ir novērtējuši gan ukraiņu izlūki, gan specvienības.

Kampaņas “Labas ziņas” Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta atklāj, ka Latvijas sabiedrība caur Ziedot.lv platformu ir saziedojusi 16,5 miljonus eiro Ukrainas atbalstam. No šīs summas astoņi miljoni ir pārvērsti tieši militārā palīdzībā. “Labas ziņas” kampaņa kopš novembra, kad tika sākta ziedojumu pieņemšana, ir savākusi 440 tūkstošus eiro. Šodienas sūtījuma vērtība ir 323 tūkstoši eiro. “Labas ziņas” ziedošanas kampaņa turpina pieņemt ziedojumus, un nākotnē turpināsies palīdzības sūtīšana Ukrainas armijai.

Foto: Jānis Vingris

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko stāsta, ka vislabākā dāvana Ukrainas prezidentam, kuram šodien ir dzimšanas diena, būtu sabiedrības vienotība un saliedētība: “Es domāju, ka Eiropas solidaritāte ir vissliktākā ziņa Putinam. Tieši Latvija šo solidaritāti parādīja visai pasaulei, kā piemēru un paraugu. Gribu pateikties Latvijas uzņēmējiem par jūsu ražojumiem, tie būs ļoti noderīgi karavīriem frontes pirmajās līnijās. Ukrainas armija pieliks punktu Krievijas iebrukumam, bet mums ir ļoti nepieciešams jūsu atbalsts. Esmu pārliecināts, ka mēs kopā uzvarēsim.”

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu