Pk, 3.02.2023.

Analītiķi brīdina, ka Krievija gatavo lielu uzbrukumu Luhanskas apgabalā

TVNET/LETA/BBC
Analītiķi brīdina, ka Krievija gatavo lielu uzbrukumu Luhanskas apgabalā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 29
Foto: Reuters / Scanpix

Uzbrukumi ar nelieliem spēkiem, ko Krievijas armija pēdējo dienu laikā Ukrainā īsteno frontes dienvidaustrumu sektorā Zaporižjas un Doneckas apgabalos, varētu būt mēģinājums Ukrainas spēkus turēt izstieptus frontes līnijā, lai galu galā radītu apstākļus lielam uzbrukumam ziemeļos Luhanskas apgabalā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Pēdējo dienu laikā krievi ar nelieliem spēkiem veikuši uzbrukumus frontes sektorā tieši uz dienvidiem no Zaporižjas, bet pēc tam Doneckas apgabala Vuhledarā.

Kā pieļauj ISW analītiķi, tie bijuši uzbrukumi uzmanības novēršanai un satraukuma radīšanai un ka lielāku uzbrukumu krievi varētu izvērst Luhanskas apgabala ziemeļos Svatoves-Kreminnas līnijā.

Par to liecina desanta daļu un 3.motorizēto strēlnieku divīzijas vienību izvietošana šajā līnijā, kā arī 2.motorizēto strēlnieku divīzijas un 1.tanku armijas daļu pārsviešana no Baltkrievijas uz turieni.

"Konvencionālo spēku masīvs frontē Luhanskas apgabalā ļauj izdarīt pieņēmumu, ka Krievijas armija šajā sektorā var gatavot apņēmīgas darbības ar ierobežotu uzbrukumu atbalstu citās vietās, kuru uzdevums būtu ukraiņu spēkus novirzīt un izkliedēt," norāda ISW.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu