T, 22.03.2023.

Vīrietim Baltkrievijā piespriež 9 gadus cietumā par lidlauka foto, kurā atrodas Krievijas militārpersonas

TVNET
Vīrietim Baltkrievijā piespriež 9 gadus cietumā par lidlauka foto, kurā atrodas Krievijas militārpersonas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Vīrieti Baltkrievijā apsūdz valsts nodevībā par vecu lidlauka foto, kurā šobrīd atrodas Krievijas militārpersonas
Vīrieti Baltkrievijā apsūdz valsts nodevībā par vecu lidlauka foto, kurā šobrīd atrodas Krievijas militārpersonas Foto: Baltkrievijas neatkarīgais portāls "Naša Ņiva"

Gomeļas apgabaltiesa Zjabrovkas ciema iedzīvotājam Jevģēņijam Gluškovam piespriedusi 9 gadu cietumsodu saistībā ar apsūdzībām valsts nodevībā. Iemesls lietas ierosināšanai bija vecas fotogrāfijas no militārā lidlauka, kurā atrodas Krievijas militārpersonas, vēsta Krievijas neatkarīgais medijs "Insider", atsaucoties uz avotiem. 

32 gadus vecais Gluškovs tika aizturēts augustā. Attiecīgais lidlauks atrodas netālu no Zjabrovkas. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā tur ir izvietoti Krievijas spēki, no turienes paceļas arī militārās lidmašīnas. Naktī no 2022. gada 10. uz 11. augustu netālu no lidlauka bija dzirdamas sprādzienu skaņas.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka pēc dzinēja nomaiņas kontrolbrauciena laikā aizdegusies viena no lidmašīnām. Tas esot noticis pulksten 23:00, taču vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka sprādzienus dzirdējuši vēlāk.

Pēc šī incidenta vietējās varas iestādes šajā apkaimē veica pārbaudes. Jevģēņija telefonā bija veca lidlauka fotogrāfija, kas uzņemta ar drona palīdzību, kā arī dažādu ukraiņu kontakti. Ar to pietika, lai vīrieti aizturētu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu