T, 22.03.2023.

Medijs skaidro, kāpēc paātrinās militārās palīdzības sniegšana Ukrainai

TVNET
Medijs skaidro, kāpēc paātrinās militārās palīdzības sniegšana Ukrainai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Foto: picture alliance/dpa

Militārās palīdzības sniegšana Ukrainai paātrinās, jo Rietumu sabiedrotie uztraucas, ka "laiks varētu būt Krievijas pusē", vēsta "Wall Street Journal".

Dažu rietumvalstu bažas par to, ka Krievijas karš pret Ukrainu varētu būt Maskavas pusē jeb pārsvaru gūst Krievijas karspēks, ir pamats nesen pieņemtajiem lēmumiem pastiprināt militāro palīdzību Ukrainai, raksta Wall Street Journal, atsaucoties uz vārdā nenosauktām Rietumu amatpersonām.

Dažas Rietumu amatpersonas baidās, ka Kremlis var dominēt jebkurā ilgstošā karā, nezaudējot karavīrus un līdzekļus, teikts ziņojumā.

Krievija līdz šim ir zaudējusi vairāk nekā 126 000 karavīru un tūkstošiem militārās tehnikas vienību kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma 24. februārī, ziņo Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.

Tomēr Krievijas spēki turpina plaša mēroga uzbrukumu pie Bahmutas, Doņeckas apgabala austrumos un Zaporižjas apgabala dienvidaustrumos, iesaistot papildus lidaparātus, ziņo Ukrainas armija.

ASV, Lielbritānija un Vācija nesen paziņoja par plāniem nodrošināt Ukrainu ar desmitiem modernu tanku. Tāpat Vācija arī atļāva Vācijā ražoto tanku "Leopard 2" piegādi citām valstīm. Dažas valstis, piemēram, Polija un Kanāda, jau ir rezervējušas tankus Ukrainai.

Savukārt prezidents Volodimirs Zelenskis telekanālam "Sky News" sacīja, ka Ukrainai ir nepieciešami līdz 500 tankiem, lai atbrīvotu okupētās teritorijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu