T, 22.03.2023.

ISW: Rietumu bruņojuma piegādes kavēšanās dēļ Ukraina nevar sākt pretuzbrukumu

TVNET/LETA/UNIAN
ISW: Rietumu bruņojuma piegādes kavēšanās dēļ Ukraina nevar sākt pretuzbrukumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Tanks "Leopard 2"
Tanks "Leopard 2" Foto: David Smith

Galvenais faktors, kādēļ Ukraina zaudējusi laiku, lai sāktu lielu pretuzbrukumu Krievijas karaspēkam, ir tas, ka kavējas Rietumu parauga tāldarbības daudzlādiņu reaktīvo sistēmu, pretgaisa aizsardzības sistēmu un tanku piegāde, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Viņi norāda, ka Rietumi, kas apņēmušies piegādāt Ukrainai ieročus, nav ņēmuši vērā to, ka Ukrainas Bruņotajiem spēkiem nepieciešams nomainīt padomju ražojuma bruņojumu pret Rietumu parauga ieročiem.

ISW eksperti vērš uzmanību, ka pēc 11.novembra, kad tika atbrīvota Hersona, Ukrainas karaspēks nav spējis sākt plašu pretuzbrukumu,

un tādēļ karadarbība izvērtusies pozīciju kaujās, kas ir izdevīgi Krievijai.

Ja Ukrainas karaspēka bruņojuma nomaiņa pret Rietumu ieročiem būtu sākusies jau pagājušajā vasarā, Ukraina būtu izmantojusi "iespēju logu" un pārtvērusi iniciatīvu no novārdzinātās Krievijas armijas, uzskata ISW analītiķi.

Viņi norāda, ka Ukrainas Bruņoto spēku pavēlniecības piesardzību pēc Hersonas atbrīvošanas izraisījis tas, ka nav bijis Rietumu garantiju par kaujās iznīcinātās un bojātās militārās tehnikas nomaiņu. Tāpēc kaujas Ukrainas dienvidos pēc Dņepras labā krasta atbrīvošanas Hersonas apgabalā nav izvērtušās jaunā pretuzbrukumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu