Latvijas un Lietuvas policisti kopīgiem spēkiem atrod pierobežas mežos pazudušu sievieti

TVNET
Mežs. Ilustratīvs attēls
Mežs. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Valsts policijas darbinieki pirmdien palīdzējuši kādai bezvēsts prombūtnē esošai sievietei, kura, pēc Lietuvas policijas informācijas, maldoties mežā, iespējams, nonākusi Latvijas Republikas teritorijā, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Vakar ap pulksten 21.40 Valsts policijā saņemts zvans no Lietuvas policijas ar lūgumu palīdzēt meklēšanas pasākumos, pārbaudot mežu pierobežā. Kaimiņvalsts policisti informēja, ka Latvijas teritorijā, iespējams, atrodas bezvēsts pazudusi sieviete, kura neorientējas apkārtējā vidē.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas ieradās Jelgavas novada Vilces pagastā, pārmeklēja teritoriju un sievieti atrada. Likumsargi viņu nogādāja robežkontroles punktā un nodeva Lietuvas policijas un medicīnas darbiniekiem.

Valsts policija atgādina - gadījumos, ja konstatēta personas pazušana mežā, svarīgi savlaicīgi ziņot dienestiem, lai meklēšanu var uzsākt iespējami ātrāk, kamēr ir diennakts gaišais periods un personas mobilais tālrunis vēl nav izslēdzies.

Vienlaikus Valsts policija aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un tuvinieku drošību pirms došanās mežā. Vienmēr pabrīdiniet līdzcilvēkus - izstāstiet, atstājiet zīmīti, nosūtiet īsziņu - par savu prombūtni, plānoto atrašanās vietu un aptuveno atgriešanās laiku.

Pirms došanās mežā, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, lietderīgi iepriekš izvērtēt pašsajūtu un iespēju robežās nedoties uz mežu vienatnē, atgādina likumsargi.

Policija aicina pievērst uzmanību apģērbam, ar kādu dodaties mežā, - būtiski, lai apģērbs kontrastē ar meža vidi. Vislabāk izvēlēties spilgtas krāsas apģērbu, lai glābšanas dienestiem nelaimes situācijā būtu vieglāk pamanīt meklētās personas, pauž policijā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais