T, 22.03.2023.

Blinkens: Palestīniešu cerības uz divu valstu atrisinājumu mazinās

TVNET/LETA
Blinkens: Palestīniešu cerības uz divu valstu atrisinājumu mazinās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Entonijs Blinkens.
Entonijs Blinkens. Foto: Edijs Pālens/LETA

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens otrdien izteicās pret vienpusējiem soļiem Izraēlas un palestīniešu konfliktā, vienlaikus atzīstot, ka cerības uz palestīniešu valsts izveidi mazinās.

Izraēlas okupētā Rietumkrasta pilsētā Rāmallā, tiekoties ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu, Blinkens paziņoja par vēl 50 miljonu dolāru piešķiršanu ANO palestīniešu atbalsta aģentūrai (UNRWA).

Viņš no jauna apstiprināja, ka ASV atbalsta divu valstu atrisinājumu, kas paredz neatkarīgas palestīniešu valsts izveidi un mierīgu pastāvēšanu līdzās Izraēlai.

Abass savukārt apsūdzēja Izraēlu, ka tā ir atbildīga par pēdējo vardarbības eskalāciju. Viņš arī akcentēja starptautiskā atbalsta trūkumu palestīniešiem apstākļos, kad Izraēlas okupācija turpinās.

"Izraēliešu valdība ir atbildīga par to, kas notiek šodien, jo tās rīcība grauj divu valstu atrisinājumu un pārkāpj parakstītos vienošanās dokumentus," sacīja Abass.

Pirmdien Blinkens tikās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu un mudināja abas puses uz deeskalāciju.

Izraēlas un palestīniešu konflikts pēdējā laikā bīstami saasinājies.

Piektdien Jeruzalemes austrumos palestīniešu kaujinieks pie sinagogas nošāva septiņus cilvēkus, bet dienu iepriekš palestīniešu bēgļu nometnē Dženīnā, Rietumkrastā, Izraēlas armijas operācijā tika nogalināti desmit cilvēki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu