S, 25.03.2023.

Arodbiedrība: Francijā protestos pret pensiju reformu piedalījušies 2,8 miljoni cilvēku

TVNET/LETA
Arodbiedrība: Francijā protestos pret pensiju reformu piedalījušies 2,8 miljoni cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: STEPHANE MAHE

Francijā otrdien aptuveni 2,8 miljoni cilvēku protestēja, piedaloties demonstrācijās un streikos pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona atbalstīto pensiju reformu, pavēstīja arodbiedrība CGT.

Iepriekšējā protestu dienā 19.janvārī protestos atbilstoši CGT aplēsēm piedalījās aptuveni dvi miljoni cilvēku. Tiesa gan, atbilstoši varasiestāžu aplēsēm protestētāju skaits todien bijis divas reizes mazāks.

CGT norāda, ka otrdien tikai Parīzē vien protestējuši aptuveni 500 000 cilvēku.

Parīzes policija apgalvo, ka protestos piedalījušies 87 000. Atbilstoši oficiālajām aplēsēm iepriekšējā protestu dienā galvaspilsētā protestos piedalījušies 80 000 cilvēku.

Valdības ierosinājusi līdz 2030.gadam palielināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem.

Pētījumu centra "Opinionway" veiktā aptauja liecina, ka 61% Francijas iedzīvotāju atbalsta protestu kustību, kas ir par trim procentpunktiem vairāk nekā 12.janvārī.

Vislielāko neapmierinātību izpelnījusies valdības iecere palielināt pensionēšanās vecumu, bet valdība plāno īstenot arī citas pensiju sistēmas izmaiņas, kuru dēļ pilnas pensijas saņemšanai nāksies strādāt ilgāk.

Makrons pirmdien uzsvēra, ka reforma ir nepieciešama, lai garantētu turpmāko pensiju sistēmas finansēšanu, kas tuvāko gadu laikā sasniegs deficītu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu