S, 25.03.2023.

PMLP sodīs personas, kurām nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta

TVNET/LETA
PMLP sodīs personas, kurām nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Latvijas Republikas pase un personas apliecība jeb elektroniskās identifikācijas kartes (eID) prototips.
Latvijas Republikas pase un personas apliecība jeb elektroniskās identifikācijas kartes (eID) prototips. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sodīs tikai tās personas, kurām nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta - ne pases, ne eID kartes, informēja pārvalde.

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā paredz, ka personas apliecība jeb eID karte no 1.maija būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Administratīvais sods tiks piemērots tikai gadījumos, ja cilvēkam nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta - ne pases, ne eID kartes. Administratīvais naudas sods par dzīvošanu bez derīga dokumenta var būt līdz 35 eiro.

Minētie grozījumi paredz, ka pensionāriem pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, noteikts līdz 2030.gada 31.decembrim.

Tāpat likums paredz, ka ir izņēmuma grupas, kurām pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, ir 2030. gada 31. decembrim. Šis noteikums attiecas uz personu, kura saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, personu, kura ir izstājusies no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas, lai saņemtu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā.

Tāpat izņēmums attiecas uz personu, kura saņem sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas grupu mājas pakalpojumus, kurai noteikta pirmā invaliditātes grupa, kura ir virs darbspējas vecuma vai kurai noteikts politiski represētās personas statuss.

Personu apliecinošu dokumentu likums paredz, ka personām, kuras likumā noteiktajā kārtībā sniegušas ziņas par dzīvesvietu ārvalstī, eID karte jānoformē līdz 2024. gada 31.decembrim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu