Sv, 2.04.2023.

Video ⟩ Policija reidos Rīgā uziet sevišķi bīstamas narkotikas; aizturētas meklēšanā izsludinātas personas

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts policija

Pagājušās nedēļas nogalē policijas reidu laikā Rīgas mikrorajonos izņemtas sevišķi bīstamas narkotikas un aizturētas meklēšanā izsludinātas personas, informēja Valsts policijā.

No piektdienas, 27.janvāra, plkst.18 līdz nākamās dienas plkst.3 policija rīkoja pastiprinātus preventīvos pasākumus visā Rīgas teritorijā. Šo pasākumu mērķis bija apkarot ielu noziedzību, tostarp noziegumus, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, kā arī novērst administratīvus pārkāpumus.

Šī reida laikā tika pārbaudītas 236 personas un 47 automašīnas. Kopumā par narkotisko vielu glabāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturētas desmit personas un sākti desmit kriminālprocesi.

Valsts policijā bija saņemta informācija par personām, kuras, iespējams, lieto narkotikas un veic nelikumīgas darbības.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa likumsargi, reaģējot uz saņemto informāciju, devās uz vietu, kur iespējamie likumpārkāpēji dzīvo. Pie dzīvojamās mājas likumsargi pamanīja, ka iespējamais vainīgais vīrietis iznāk ārā, iekāpj automašīnā un uzsāk braukšanu. Viņa braukšanas stils bija agresīvs un liecināja par to, ka vīrietis, iespējams, atrodas apreibinošo vielu ietekmē.

Sadarbībā ar Ceļu policijas bataljona likumsargiem spēkrats turpat netālu tika apturēts un tās vadītājs aizturēts. Vīrieša uzvedība liecināja, ka viņš atrodas iespējamā narkotisko vielu ietekmē, turklāt tika konstatēts, ka viņam nav iegūta autovadītāja apliecība.

Savukārt pie automašīnas pasažieres tika atrasti ap septiņiem gramiem sevišķi bīstamas narkotiskās vielas - pronitozēns. Veicot kratīšanu personu dzīvesvietā, tika atrasti vēl 104 grami šīs bīstamās narkotikās vielas.

Saistībā ar notikušo sākti divi kriminālprocesi - par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un par transportlīdzekļa vadīšanu narkotiku ietekmē un bez tiesībām. Aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Savukārt Rīgas Zemgales iecirkņa policisti aizturēja kādu 17 gadus vecu jaunieti, pie kura atrasti 250 grami marihuānas. Tāpat likumsargi atsavināja 20 MDMA tabletes, vienu gramu amfetamīna un vienu gramu hašiša. Papildus tam likumsargi aizturēja trīs meklēšanā izsludinātas personas, kas nodotas meklēšanas iniciatoriem.

Tāpat 27.janvārī policija ar dienesta suņiem rīkoja vēl vienu reidu - Rīgas Centrāltirgū. Kopumā pārbaudītas 79 personas un aizturētas septiņas meklēšanā izsludinātas personas, proti, divi nepilngadīgie klaiņotāji, vēl trīs personas meklēšanā bija izsludinājusi prokuratūra, un viena persona tika aizturēta, jo bija nepieciešams noskaidrot tās dzīvesvietu.

Aizdomās par atrašanos narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē četras personas nosūtītas uz ekspertīzi.

Savukārt naktī uz 28.janvāri policija rīkoja preventīvus pasākumus Lucavsalā un Mūkupurva teritorijā. Reida mērķis bija pārbaudīt, vai dārza mājiņās neuzturas nepiederošas personas. Darbā tika izmantoti droni, kas aprīkoti ar termokamerām.

Šajā reidā identificētas vairākas vietas, kur uzturējās personas. Viena persona tika nogādāta narkotisko vielu ekspertīzes veikšanai. Reida laikā pārbaudītas kopumā 25 personas un pieci transportlīdzekļi.

Valsts policija arī turpmāk dažādos Rīgas mikrorajonos rīkos preventīvas pārbaudes ielu noziedzības apkarošanai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais