Sv, 2.04.2023.

Vācija apstiprinājusi tanku "Leopard 1" piegādi Ukrainai

Papildināts
LETA/REUTERS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: AFP/SCANPIX

Vācijas valdība apstiprinājusi tanku "Leopard 1" piegādi Ukrainai no rūpnīcu krājumiem un risina sarunas par 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu no Kataras, lai tos nosūtītu Kijivai, piektdien paziņoja amatpersonas.

"Es varu apstiprināt, ka ir izsniegta eksporta licence," preses brīfingā pavēstīja valdības preses pārstāvis Štefens Hebeštreits, taču atteicās sniegt sīkāku informāciju.

Līdz šim Vācijas valdība bija apstiprinājusi tikai modernāku tanku "Leopard" 2 piegādi no Bundesvēra militārajiem krājumiem.

"Leopard 1" tanku piegāde Ukrainai var notikt jebkurā brīdī, tiklīdz tanki būs salaboti, atsaucoties uz valdības avotiem, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Vācijas uzņēmumi "Rheinmetall" un "Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft" (FFG) vēlas saremontēt desmitiem "Leopard 1" tanku un piegādāt tos Ukrainai, ja Kijiva ir gatava tos iegādāties.

Vairākas Vācijas amatpersonas ir apspriedušas ar Kataras Ārlietu ministriju 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu, ko Doha iegādājās Pasaules kausa stadionu drošības garantēšanai, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Laikraksts piebilda, ka Berlīne cenšas sarunāt no Kataras arī vairāk munīcijas.

""Gepard" ir ļoti labi pierādījuši sevi karā Ukrainā. Ja mēs varētu dabūt vairāk no partneriem, tas noteikti palīdzētu Ukrainai," paziņoja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu