S, 25.03.2023.

Dzērājšofera automašīnā Valmieras pusē atrod vairāk nekā 230 000 nelegālo cigarešu

TVNET Auto
Dzērājšofera automašīnā Valmieras pusē atrod vairāk nekā 230 000 nelegālo cigarešu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts policija

Šā gada janvārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, reaģējot uz saņemto informāciju, Valmieras novadā apturēja kādu "Volkswagen Sharan" markas automašīnu, kuras vadītājam konstatēja vairāk nekā divu promiļu reibumu.

Šā gada 23. janvārī ap pulksten 21.45 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Valmieras novadā, Vaidavas pagastā, uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), virzienā uz Valmieru kāda persona ar automašīnu "Volkswagen Sharan" brauc aizdomīgi, kas liek noprast, ka transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā. Izbraucot uz norādīto vietu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas konstatēja norādīto automašīnu un to apturēja. Pārbaudot vadītāju, policisti noskaidroja, ka 1975. gadā dzimušais vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 2,49 promiļu liels reibums.

Tāpat notikuma vietā likumsargu uzmanību piesaistīja tas, ka automašīnā atradās liels daudzums kartona kastu. Veicot automašīnas pārbaudi, policisti automašīnas apskates laikā tās salonā un bagāžas nodalījumā konstatēja un izņēma 23 kastes ar tabakas izstrādājumiem, tostarp "Winston", "Queen" u.c. markas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām – kopumā 230 135 nelegālo cigarešu vienību.

Par automašīnas vadīšanu reibumā pret vīrieti tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās prim (11) daļas, un šajā kriminālprocesā vīrietis tika aizturēts uz laiku līdz 48 stundām. Tāpat tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu (pārvadāšanu), ja tas izdarīts lielā apmērā.

Par šādu noziedzīgu nodarījums soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Automašīnas vadītājs arī šajā kriminālprocesā tika aizturēts uz laiku līdz 48 stundām, pēc kā personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, savukārt automašīna izņemta. Jāpiebilst, ka aizturētais jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.

Valsts policija pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem, un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu