Pk, 24.03.2023.

Par Kariņa padomniekiem strādās Skarbnieks, Pastore un Skrodele

TVNET/LETA
Par Kariņa padomniekiem strādās Skarbnieks, Pastore un Skrodele
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Zane Bitere/LETA

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā kā jauni padomnieki strādās Haralds Skarbnieks, Gunta Pastore un Ilze Skrodele.

Kā informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs, kopš Kariņa apstiprināšanas amatā pērnā gada decembrī ir mainījies Ministru prezidenta biroja padomnieku sastāvs.

Ministru prezidenta birojā darbu ir sācis padomnieks juridiskajos jautājumos Skarbnieks, kurš iepriekš bija Ekonomikas ministrijas (EM) Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs.

Skarbniekam, kurš pēc izglītības ir jurists un ekonomists, ir ilggadēja darba pieredze valsts pārvaldē, no kuriem pēdējie septiņi gadi darbā EM. Iepriekš valdības vadītāja padomniece juridiskajos jautājumos bija Agnese Krasta (JV), kura ievēlēta par 14.Saeimas deputāti.

No 1.februāra par padomnieci ārlietu jautājumos kļuvusi Pastore, kura pirms tam pildīja Latvijas vēstnieces Čehijā pienākumus, kā arī ir bijusi Saeimas priekšsēdētājas ārlietu padomniece, strādājusi dažādos amatos Ārlietu ministrijā (ĀM), tostarp Latvijas vēstniecībā Dānijā un Zviedrijā. Pastore ir ieguvusi doktora grādu politikas zinātnē un starptautiskajās attiecībās. Līdzšinējā padomniece ārlietu jautājumos Dana Goldfinča turpina darba gaitas ĀM.

Par ārštata padomnieci valsts pārvaldes jautājumos ir piekritusi būt Skrodele, kura iepriekš ir bijusi Kariņa un bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas padomniece juridiskajos jautājumos, kā arī guvusi plašu darba pieredzi valsts pārvaldē.

Stratēģiskās komunikācijas jautājumos ārštata padomnieces pienākumus turpina pildīt Guna Šnore, kura ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākā eksperte. Ārštata padomnieki nesaņem atalgojumu. Ministru prezidenta oficiālā fotogrāfa pienākumus pilda Gatis Rozenfelds.

Premjera biroju vada Ieva Zīberga, kura iepriekš bija Kariņa padomniece politikas plānošanas un komunikācijas jautājumos. Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs ir 14.Saeimas deputāts Jānis Patmalnieks (JV), kurš iepriekš pildīja Ministru prezidenta biroja vadītāja pienākumus.

Ministru prezidenta birojā preses sekretāra amata pienākumus turpina pildīt Sabajevs, tāpat līdzšinējos pienākumus turpinās pildīt arī padomnieks Eiropas Savienības jautājumos Reinis Brusbārdis un padomnieks nacionālās drošības jautājumos Māris Cepurītis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais