Pk, 24.03.2023.

Bahmutā bojā gājis ASV palīdzības organizācijas brīvprātīgais

LETA/UNN
Bahmutā bojā gājis ASV palīdzības organizācijas brīvprātīgais
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Bahmuta 2023. gada 14. janvārī
Bahmuta 2023. gada 14. janvārī Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainā Doneckas apgabala Bahmutā, sniedzot palīdzību mierīgajiem iedzīvotājiem, ceturtdien dzīvību zaudējis ASV bāzētās starptautiskās palīdzības organizācijas "Global Outreach Doctors" brīvprātīgais amerikānis Pīts Rīds, savā tīmekļa vietnē pavēstīja organizācija.

"Pīts 2.februārī Bahmutā, Ukrainā, aktīvi palīdzēja ukraiņu civilistu evakuācijā, kad viņa evakuācijas automašīnai trāpīja, kā tiek ziņots, raķete," sēru vēstī par Rīda nāvi norādīja "Global Outreach Doctors".

Rīds bija "Global Outreach Doctors" Ukrainas operāciju vadītājs.

Par Rīda nāvi sociālajā tīklā "Instagram" vēsta arī starptautiskā medicīniskā nevalstiskā organizācija "Global Response Medicine" (GRM).

"Vakar (ceturtdien) Ukrainā Bahmutā tika nogalināts GRM dibinātājs Pīts Rīds. Pīts bija GRM pamats, ieņemot valdes prezidenta amatu četru gadu garumā. Janvārī Pīts pameta GRM, lai sāktu strādāt ar organizāciju "Global Outreach Doctors" viņu misijā Ukrainā, un tika nogalināts palīdzības sniegšanas laikā. Tas ir spilgts atgādinājums par briesmām, ar kādām saskaras glābēji un humāno misiju darbinieki konflikta zonās, kad viņi sniedz palīdzību pilsoņiem, kas nonākuši krustugunī," norādīja organizācija.

Rīdam bija 33 gadi.

"Viņš nodzīvoja visu dzīvi, kalpojot citiem. Vispirms kā ASV jūras kājnieks, bet pēc tam - humānajā palīdzībā," teikts paziņojumā.

ASV Valsts departamenta pārstāvis, lūgts komentēt šo ziņu, apstiprināja "nesenu ASV pilsoņa nāves gadījumu Ukrainā".

"Mēs uzturam sakarus ar ģimeni un sniedzam visu iespējamo konsulāro palīdzību," norādīja Valsts departamenta pārstāvis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais