Sv, 26.03.2023.

Jaunā CVK vadītāja uzsver, ka vēlēšanu sistēmas jauninājumiem jābūt izsvērtiem

TVNET/LETA
Jaunā CVK vadītāja uzsver, ka vēlēšanu sistēmas jauninājumiem jābūt izsvērtiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Saulīte
Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Saulīte Foto: Zane Bitere/LETA

Jebkādi jauninājumi vēlēšanu sistēmā ieviešami pārdomāti un izsvērti, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Viņa akcentēja, ka priekšā ir daudz darba, lai ne tikai sagatavotos gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurām obligāti jānotiek, bet arī uzlabotu CVK kapacitāti, kam nepieciešami papildu līdzekļi un iekšējās reformas.

Saulīte atzina, ka vēlētos, lai iedzīvotāju līdzdalība politiskajos procesos, tostarp vēlēšanās, Latvijā būtu augstāka. Lai to panāktu, darbs jāiegulda gan CVK, kuras uzdevums ir informēt un izglītot vēlētājus par vēlēšanu norisi, gan arī partijām un politiķiem, kuriem jāiet pie vēlētājiem, arī pie tiem, kuri dzīvo ārzemēs.

Vaicāta, vai viņa atbalstītu elektronisku vēlēšanu ieviešanu vismaz pašvaldību vēlēšanu līmenī, Saulīte norādīja, ka viņa atbalstot "jebkuru jauninājumu, kas ir drošs un izpētīts".

"Noteikti jāskatās, jāvērtē, jāiesaista dažādi eksperti, ieskaitot NVO, jaunatni un sabiedrību kopumā, domājot par to, kā "ieiet nākamajā līmenī", atvieglojot pieejamību vēlēšanām," sacīja CVK priekšsēdētāja.

Solot vērtēt arī vēlēšanu Igaunijā pieredzi, Saulīte piebilda, ka jauninājumiem vēlēšanu sistēmā viņa ir atvērta, taču tādi ieviešami tikai pārdomāti un izsvērti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu