C, 23.03.2023.

Foto ⟩ Ar alpīnistu iesaisti demontēts 80 m augsts Siguldas katlu mājas dūmenis

TVNET
Ar alpīnistu iesaisti demontēts 80 m augsts Siguldas katlu mājas dūmenis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Gada nogalē pabeigts viens no nojaukšanas pakalpojumu uzņēmuma “Demontāža” tehniski sarežģītākajiem pērnā gada projektiem – katlu mājas pārbūve un dūmeņa demontāža Pulkveža Brieža ielā 109, Siguldā, TVNET uzzināja uzņēmumā.

Siguldas katlu mājas un dūmeņa pārbūve ietvēra 80 m augsta dūmeņa nojaukšanu. Dūmenis bija ne vien augsts, bet arī bīstams, savu laiku nokalpojis, kas apdraudēja gan cilvēkus, gan apkārt esošo ēku drošību. Visā nojaukšanas laikā katlumāja funkcionēja, tika veikti apkārt esošo ēku un komunikāciju aizsardzības pasākumi, izmantotas īpaši izturīgas doka sastatņu sistēmas. Darbi ilga četrus mēnešus, pārbūves darbu līguma summa - 170 531 eiro.

Īpašu būvju nojaukšanā nepieciešams lietot speciālu pieeju. “Projekts bija sarežģīts, jo lejā atradās strādājoša katlumāja. Dūmeņa nojaukšanu veica atbilstoši apmācīti alpīnisti, kuri pazemināja to līdz 35 metru augstumam, pēc tam demontāžu paveica īpašs teleskopiskais pacēlājs, aprīkots ar robotu, kā arī ķēžu ekskavators,” stāsta Mārtiņš Mālnieks, “Demontāža” valdes priekšsēdētājs.

Pēc darbu pabeigšanas dūmeņa vieta ir pārbūvēta par speciālu laukumu tehnoloģisku iekārtu novietošanai katlumājas tālākās ekspluatācijas nodrošināšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu