VIDEO ⟩ "Mercedes-Benz EQS SUV" - lielākais vācu autoražotāja apvidus auto elektriskajā pasaulē

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Lielākais un reizē komfortablākais "Mercedes" apvidus automobilis fosilo degvielu pasaulē ir GLS. Raidījums "TV Autoziņas" iepazīstina ar tā elektrisko analogu, kas saucas "EQS SUV". Kā liecina nosaukums, milzu krosovers cieši saistīts ar elektrisko S klasi jeb EQS, taču ir par 20 centimetriem augstāks, turklāt var būt arī septiņvietīgs.

"EQS SUV" 580 divi elektromotori attīsta 544 ZS jaudu. Parasto automašīnu pasaulē tā ir stratosfēriska jauda, taču vairāk nekā piecus metrus garam un vismaz 2,7 tonnas smagam vācu luksusa SUV mazāk nemaz neder.

Bez tam "EQS SUV" ir vēl tikai viena pieticīgāka versija 450+ ar vienu elektromotoru un 360 zirgspēkiem, kamēr "4MATIC" modeļiem jebkurā gadījumā ir divi motori. Lai manevrēšana ar vairāk nekā piecus metrus garo aparātu būtu vieglāka, "EQS SUV" var pasūtīt piestūrējošos aizmugurējos riteņus.

Ja parasti aizmugurējie riteņi uz vietas spēj pagriezties pretēji priekšējiem par aptuveni 4,5 grādiem, "Mercedes EQS SUV" 22 collu veltņi var iestāties 10 grādu opozīcijā.

Paātrinājums ir kā jau mašīnai ar jaudu virs 500 ZS - zem 5 sekundēm. "Mercedes" apgalvo, ka "EQS SUV" ir zemākais smaguma centrs klasē. Braukšanas režīmu izvēlne šeit papildināta ar speciālu "off-road" funkciju.

"Air Matic" pneimopiekare palielina klīrensu par 2,5 centimetriem. "EQS SUV" apakša neķersies pat tik iespaidīgās vagās, ja vien nepārsniedz 80 km/h. Virs 110 km/h un "Sport" režīmā klīrenss savukārt automātiski sarūk.

Plašāk "TV Autoziņas" sižetā!

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu