T, 27.09.2023.

Iedzīvotājus aicina bez maksas pārbaudīt miega kvalitāti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Atzīmējot martu kā nacionālo miega mēnesi, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PKUS) sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS) un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS) aicina ikvienu uz Miega dienai veltītu pasākumu, kurā cilvēkiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas, lai noskaidrotu sava miega veselību.

Lai gan vairāk pazīstamās miega problēmas ir bezmiegs un krākšana, šo problēmu klāsts ir daudz plašāks, iekļaujot tādus ikdienā sastopamus traucējumus, kā, piemēram, mēnessērdzība, pastiprināta miegainība, nemierīgs miegs, neparastas uzvedības un kustības miegā, kā arī murgi, norādīja PSKUS Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja asistente Ramona Markeviča.

Nepilnvērtīgs miegs nelabvēlīgi ietekmē kā pašsajūtu, tā visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības.

Būtiski atcerēties - lai gan ne vienmēr paši pamanām, miega traucējumu gadījumā arī mūsu domāšanas un reakcijas spējas tiek ietekmētas, kas, savukārt, ir svarīgi, piemēram, vadot automašīnu

Miega dienas ietvaros interesentiem būs iespēja ar dažādu testu un pārbaužu palīdzību bez maksas noteikt miega traucējumu esamību, kā arī uzklausīt Latvijas vadošo miega speciālistu, neirologu, pulmonologu, otolaringologu ieteikumus, kā rīkoties miega traucējumu gadījumā.

Savukārt, lai uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajiem miega traucējumu veidiem un aktualitātēm mūsdienās, Toma Grēviņa vadībā tiks organizēta diskusija ar Latvijas medicīnas pārstāvjiem Mārtiņu Purenkovu, Martu Celmiņu, Jāni Mednieku, Madaru Mičuli, Līvu Šperlu - Skritņiku un Andu Nodievu.

Pasākums notiks 18. martā no plkst. 12 līdz plkst.15 iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole Rīga", pasākumu zonā starp A un F ieejām.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no RAKUS, PSKUS, BKUS, Latvijas miega medicīnas biedrības un Latvijas invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācijas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais