C, 23.03.2023.

Foto ⟩ Policija Rīgā izņem 600 000 nelikumīgu cigarešu un aiztur trīs personas

TVNET
Policija Rīgā izņem 600 000 nelikumīgu cigarešu un aiztur trīs personas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Nelikumīga cigarešu realizācija Rīgā
Nelikumīga cigarešu realizācija Rīgā Foto: Valsts policija

Šī gada 22. februārī Valsts policijas (VP) amatpersonas par nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas teritorijā aizturēja trīs personas, kopumā izņemot 600 000 "Marlboro" markas cigarešu, informē VP.

Visām aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja amatpersonas februārī kriminālprocesā, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, veica neatliekamās izmeklēšanas darbības saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas teritorijā.

Likumsargi noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī aizturēja trīs vīriešus, kuri Rīgas teritorijā realizācijas nolūkā ar automašīnu “Opel Vivaro” pārvadāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām.

Neatliekamības kārtībā tika veikta kratīšana minētajā transportlīdzeklī, kurā atrastas un izņemtas 30 000 paciņu “Marlboro” markas cigarešu jeb 600 000 cigarešu.

Policija skaidro: ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas melnajā tirgū, to vērtība būtu aptuveni 60 000 eiro.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas personas tika ievietotas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Aizturētie vīrieši dzimuši 1970., 1975. un 1976. gadā un jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. 24. februārī tiesa visiem trim vīriešiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Likumā paredzēts, ka par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu, alkohola un degvielas apriti, informēt par to Valsts policiju, rakstot uz e-pastu krpp3b1n@riga.vp.gov.lv . Anonimitāte tiek garantēta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu