Sākumā neģērbieties pārāk silti
Lieliski, ja pārgājiena sākumā jums ir mazliet vēsi. Kustoties ķermenis ražos siltumu, un pēc kāda laika jutīsieties ideāli – jums nav nedz auksti, nedz karsti. Ja jau uzreiz uzvilksiet mugurā daudz drēbju, jūs visai ātri sāksiet svīst, un nāksies apstāties, lai novilktu lieko apģērbu. Pusdienu pārtraukumā uzvelciet kādu papildu apģērbu gabalu, lai nenosaltu.
Velciet nepieguļošu apģērbu
Maiju norāda, ka daudzi pārgājienu apģērbu izvēlas pēc sava izmēra, lai labāk izskatītos. Taču kāda jēga no jakas, ja zem tās nevarat pavilkt vairākas papildu apģērba kārtas? “Mums ir silti, pateicoties gaisam starp drēbju kārtām, nevis pašam audumam. Jo vairāk kārtu, jo siltāk. Nianse tāda - ja visas kārtas cieši pieguļ augumam un viena otrai, tad starp tām nav gaisa, tāpēc salā kļūst auksti,” skaidro Lunekunda un aicina nekautrēties aizņemties nepieguļošu apģērbu no citiem – tēva, vectēva, drauga.
Atcerieties par vairāku kārtu principu
Ja ārā temperatūra ir tuvu nullei vai zem tās, tad atcerieties virs vidukļa apģērbt trīs kārtas (siltu apakšveļu, flīsu un jaku). Ja jaka ir pietiekami bieza, apakšējās kārtas var būt plānākas, lai kustoties nekļūtu karsti. “Ja pastāv sniega un lietus iespējamība, tad apaviem noteikti jābūt ūdensizturīgiem, jo parasti vispirms nosalst kāju pirksti. Vēlams, lai pārgājienu apavi būtu pietiekami brīvi, lai tajos varētu ievilkt vilnas zeķi. Ja laukā ir ļoti slapjš, tad var vilkt arī gumijas zābakus, jo mūsu mērķis ir nesaslapināt kājas,” stāsta Maiju.