Krāpnieki potenciālos klientus meklēja un uzrunāja valstīs, kas pārvalda krievu, angļu, hindi, kā arī poļu valodu. Saziņa notika telefoniski, kā arī izmantojot citus saziņas kanālus.
Kamēr klienti, būdami pārliecināti, ka notiek tirdzniecībai biržās līdzīgas darbības, turpina iemaksāt naudas līdzekļus, šķirties no saviem iekrājumiem, it kā finanšu instrumentu un ar to saistīto pakalpojumu iegādei, krāpnieki - viltus brokeri - turpina uzturēt komunikāciju ar šiem klientiem, aktīvi aicina ieguldīt vēl, piesolot ārkārtīgi ienesīgus labumus.
Tomēr, tiklīdz klients paziņo, ka vēlas izņemt iemaksāto un nopelnīto naudu, viltus brokeri sāk izvairīties un pārtrauc komunikāciju ar klientu, naudas līdzekļus neatmaksājot.
Cietušās personas atradās dažādās pasaules valstīs.
Zvanu centra Rīgā darbības mērķis bija mēneša laikā papilināt izkrāpto investīciju kasi par vienu miljonu eiro.
No cietušajām personām izkrāpto līdzekļu apjoms atšķīrās, katru mēnesi tas bija dažāds, gan pārsniedzot mērķi, gan nesasniedzot to.
Savukārt čaulu uzņēmumi, kas izveidoti, lai slēptu gūto noziedzīgo naudu - vēl citās valstīs. Un banku konti šiem čaulu uzņēmumiem atrodas kredītiestādēs, vēl citās valstīs.