C, 23.03.2023.

VIDEO ⟩ "Lexus RZ 450e" - pirmais tīrasiņu elektroauto no japāņu autoražotāja

TVNET Auto
"Lexus RZ 450e" - pirmais tīrasiņu elektroauto no japāņu autoražotāja
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Daļēji elektrizēti "Lexus" ir ierasti, jo pie mums gandrīz neviens šīs markas automobilis nepamet autosalonu bez hibrīdiekārtas. Bet kā ar "Lexus" elektromobiļiem? Līdz šim japāņu luksuszīmols bijis pagalam pieticīgs bezizmešu automašīnu lauciņā un izlīdzējies ar elektromobili uz parasta UX modeļa bāzes - UX300e. Nu pienācis laiks izlaist kārtīgu elektroauto.

Tas saucas "Lexus RZ 450e", un pirmā iepazīšanās ar šo krosoveru notika Francijā. "RZ450e" tapis uz jaunās "Toyota" elektromobiļu platformas "e-TNGA". Summārā jauda zirgspēkos sasniedz 313 km.

71,4 kWh baterijai uzdots īstenot vairāk nekā 400 km sniedzamību ar vienu uzlādi. Absolūts jaunums ne tikai "Lexus", bet industrijā vispār ir aviācijas tipa stūre. Nepilna formāta stūresrats ir tikai elektroniskā aisberga redzamā daļa, jo vainago "Lexus" izstrādāto "steer by wire" jeb stūrēšana pa vadiem sistēmu.

"Lexus" valodā dēvēta par "One Motion Grip", tā nesatur mehānisku saiti starp riteņiem un stūres iekārtu un spēj plašā diapazonā pielāgot stūres pagrieziena leņķi un atpakaļreakciju braukšanas apstākļiem un situācijai. Eiropā "Lexus" ar šādu stūri varēs iegādāties, sākot ar 2025. gadu.

Plašāk "TV Autoziņas" sižetā!

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu