C, 23.03.2023.

Trešdien Latvijā pieķerti astoņi dzērājšoferi, viens spēkrats tiks konfiscēts

TVNET/LETA
Trešdien Latvijā pieķerti astoņi dzērājšoferi, viens spēkrats tiks konfiscēts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Pagājušajā diennaktī pieķerti astoņi vadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā, kā arī viens vadītājs, kurš bijis narkotisko vielu reibumā, informē Valsts policija.

No astoņiem vadītājiem, kuri pieķerti reibumā, tiks piedzīta automašīnas vērtība, savukārt vienam vadītājam spēkrats tiks konfiscēts.

Kopumā pagājušajā diennaktī reģistrēti 98 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši četri cilvēki, divi no tiem bija gājēji.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti 145 administratīvā pārkāpuma procesi.

Jau vēstīts, ka pērn novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu