O, 30.05.2023.

Video ⟩ Latvijai un Rumānijai kopīgiem spēkiem jāstiprina NATO austrumu bastions, norāda Smiltēns

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Moldovas karogs.
Moldovas karogs. Foto: Maxim Studio/Shutterstock

Latvijai un Rumānijai ir kopīgi jāstrādā, lai īstenotu Madrides samita lēmumus, stiprinot aizsardzības un atturēšanas spējas NATO austrumu flangā, Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē tiekoties ar parlamenta un valdības amatpersonām, sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Saeimas priekšsēdētāja vadītā delegācija tikās ar Rumānijas Deputātu palātas prezidentu Jonu-Marčelu Čolaku, Senāta pagaidu prezidenti Alinu Gorgiu un Rumānijas Ministru prezidentu Nikolaju Čiuču.

Smiltēns pateicās Rumānijai par ieguldījumu reģiona drošībā, tostarp lēmumu šogad atsākt dalību Baltijas gaisa telpas patrulēšanā, kā arī iesaisti NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Polijā.

Spriežot par Krievijas agresiju Ukrainā, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka visiem spēkiem jāturpina atbalstīt Ukrainu. Lielais atbalsts Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijām liecina par stingru starptautisku nosodījumu Krievijas militārajai agresijai pret Ukrainu, sacīja Smiltēns, paužot, ka nākamais svarīgais pavērsiens būs starptautiskā atbalsta nodrošināšana, lai sauktu Krieviju pie atbildības.

Nozīmīgu impulsu valstu sadarbībai sniegs Rumānijas lēmums atvērt vēstniecību Latvijas galvaspilsētā, uzskata Smiltēns. Savukārt jaunas iespējas abu valstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem sniegs tiešais aviosavienojums starp Rīgu un Bukaresti, ko jau no maija nodrošinās Latvijas nacionālā lidsabiedrība.

Smiltēns uzsvēra, ka Latvijai un Rumānijai ir neizmantots sadarbības potenciāls ekonomikā. Nozīmīgas sadarbības iespējas Latvija saskata bioekonomikā un biomedicīnā, farmācijas jomā, viedajās tehnoloģijās un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē.

Tāpat Saeimas priekšsēdētājs pauda atbalstu Rumānijas dalībai Šengenas zonā un centieniem pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Saeimas priekšsēdētājs kopā ar Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Rihardu Kolu (NA) un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Andri Sprūdu (P) līdz 21.martam uzturas vizītē Rumānijā, savukārt no 21. līdz 24.martam Latvijas parlamentāriešu delegācija uzturēsies Moldovā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais