“Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi” - zināmi "Riga Pride" pasākumu datumi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Riga Pride 2022. gads
Riga Pride 2022. gads Foto: TVNET

Lielākais cilvēktiesību notikums Latvijā - Riga Pride - ar plašu programmu šovasar no 29. maija līdz 4. jūnijam atgriezīsies Rīgā, lai iestātos par iekļaujošu un saliedētu Latvijas sabiedrību, informē LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis.

Nedēļas kulminācijā 3. jūnijā norisināsies notikuma centrālais pasākums – Riga Pride gājiens un noslēguma koncerts.

Šī gada Riga Pride ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota “runāšana caur puķēm”.

"Ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram. Vēsturiski dažādi ziedi ir tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku identificēšanai," pauž "Riga Pride" viens no organizatoriem Kaspars Zālītis.

"Oskars Vailds ar zaļām neļķēm, sengrieķu dzejniece Sapfo no Lesbas salas ar vijolītēm, atraitnītes, mārpuķītes un sīpoliņu gundegas - tādos vārdos 20. gados aktīvi sāka saukt homoseksuālus cilvēkus negatīvā nozīmē."

Cilvēktiesību aktīvists stāsta: "Lai arī mūsdienās šādu apzīmējumu lietojums ir rets, tā ir daļa no mūsu vēstures. Mūs var saukt dažādos vārdos, bet tas ir mūsu pašu rokās, vai šie vārdi mūs ietekmē, vai mēs varam viņus pagriezt pretējā virzienā un pateikt - jā, es esmu skaists zieds, kurš cauri grūtībām ir tiecies pret sauli, stājies stalti pretī brāzmainam vējam un par spīti visam turpina ziedēt savā krāšņumā."

Mēs nenosodām ziedus par to, kādās krāsās tie ir, kādos apstākļos tie aug, un mums nevajadzētu to darīt arī pret cilvēkiem. Šie būs dažādības svētki, kuros katrs būs aicināts atplaukt.

Kā ierasts, Riga Pride nedēļas laikā norisināsies vairāk kā simts dažādu pasākumu un notikumu, tostarp Dažādības un iekļaušanas forums, starptautiska cilvēktiesībām un demokrātijai veltīta konference ar dažādu nozaru ekspertu dalību, daudzveidīgas diskusijas, darbnīcas, izstādes, kino seansi un koncerti.

Atskaite Riga Pride sāksies 17. maijā – Starptautiskajā dienā pret homofobiju, kas aizsāks pasākumu, mākslas instalāciju un performanču ciklu, kā arī Rīgā plaši tiks izkārti varavīksnes karogi, paužot solidaritāti LGBTQ cilvēku tiesībām Latvijā un pasaulē.

Praida nedēļa noslēgsies ar galveno un visgaidītāko Riga Pride notikumu - gājienu “Arī mēs esam Latvija”, kas Rīgas ielās kopā pulcēs tūkstošiem cilvēku. Gājiens noslēgsies ar īpašu svētku koncertu “Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi”, kurā uzstāsies Latvijā plaši zināmi un iemīļoti mūziķi.

Savukārt Riga Pride kvartālā “Briania” pirmo reizi norisināsies LGBTQ kopienas zaļumballe.

Riga Pride organizē LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" sadarbībā ar "Active Rainbow", Latvijas Dažādības hartu, kultūrvietu “Skapis”, kvartālu “Briania” un daudzām citām nevalstiskajām organizācijām, kultūrvietām, uzņēmumiem un starptautiskajām institūcijām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu