VUGD priekšnieka amatā iecelts Baltmanis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis piedalās preses konferencē pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā izskatīja aktuālo situāciju Jēkabpils novadā, dienestu ziņojumus par līdzšinējām darbībām plūdu skartajās teritorijās, iespējamos situācijas attīstības scenārijus un nepieciešamo palīdzību pašvaldībai un tās iedzīvotājiem.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis piedalās preses konferencē pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā izskatīja aktuālo situāciju Jēkabpils novadā, dienestu ziņojumus par līdzšinējām darbībām plūdu skartajās teritorijās, iespējamos situācijas attīstības scenārijus un nepieciešamo palīdzību pašvaldībai un tās iedzīvotājiem. Foto: Zane Bitere/LETA

Valdība otrdien, 21. martā, Mārtiņu Baltmani apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka amatā.

Līdzšinējā VUGD priekšnieka vietnieka Mārtiņa Baltmaņa prioritātes būs rūpes par nodarbinātajiem un aprīkojuma un infrastruktūras attīstīšanu.

Baltmanis iepriekš teica, ka viņam būs trīs prioritātes, pirmkārt, rūpes par dienestā nodarbinātajiem, lai tie būtu pietiekamā skaitā un labi sagatavoti.

Otrkārt, viņš centīšoties nodrošināt modernu aprīkojumu pietiekamā, bet, treškārt, viņš strādāšot pie infrastruktūras attīstības.

Baltmanis norādīja, ka nesen pieņemta jauna stratēģija par dienesta atbildības jomām, kurā noteikti rezultatīvie rādītāji. Tagad Baltmanim kopā ar pārējiem dienestā nodarbinātajiem jācenšas sasniegt šie rādītāji.

Vērtējot 2023. gada valsts budžeta projektu, Baltmanis norādīja, ka budžetā ir iekļauts prasītais finansējums, kas attiecas uz transportlīdzekļu iegādēm. Tāpat ir vairāki pasākumi, kas attiecas uz infrastruktūru.

Attiecībā uz nodarbināto atlīdzību jau pērn bija iezīmēts palielinājums par 10%, taču tagad budžeta projektā nav paredzēts papildinājums, lai gan ir atsevišķas pozīcijas, kas attiecas uz svētku dienu apmaksāšanu.

Ugunsdzēsēju atlīdzība joprojām atpaliek no atalgojuma tautsaimniecībā, līdz ar to atalgojums būs viena no prioritātēm, ko risināt, uzsvēra Baltmanis.

Likums paredz, ka dienesta vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) par VUGD priekšnieku bija nolēmis virzīt Baltmani.

Baltmanis kopš 2018. gada 1. oktobra ir VUGD priekšnieka vietnieks.

31. martā, pēc vairāk nekā 31 gada ilga dienesta, atvaļināsies ilggadējais dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš. Āboliņš paziņojumā medijiem norādījis, ka šis lēmums nav pieņemts pēkšņi, tas brieda jau ilgāku laiku. Viņš jau 12 gadus ir dienesta priekšnieka amatā, un tas esot daudz.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais