Foto ⟩ Francijā turpinās protesti pret pensiju reformu

Papildināts
TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: CHRISTOPHE SIMON/AFP/Scanpix

Francijas arodbiedrības ceturtdien valstī rīko vērienīgas demonstrācijas un jaunus streikus, lai protestētu pret pensiju reformu.

Ceturtdienas rītā protestētāji bloķēja piekļuves ceļu Parīzes Šarla de Golla lidostas pirmajam terminālim. Tikmēr Orlī lidostā atcelti aptuveni 30% lidojumu.

Francijas dzelzceļa operators SNCF vēsta, ka darbinieku streika dēļ nekursē puse ātrgaitas vilcienu reisu. Tāpat atcelti vairāki dzelzceļa reisi Parīzē un Marseļā.

Protestētāji bloķējuši arī nozīmīgas šosejas un transporta mezglus pie Lilles, Tulūzas, Lionas un citām pilsētām.

Vienlaikus Parīzē joprojām norisinās atkritumu savācēju streiks, Francijas galvaspilsētas ielās uzkrājoties tūkstošiem tonnu atkritumu.

Sagaidāms, ka streiki ietekmēs arī ostu un naftas pārstrādes rūpnīcu darbu.

Francijas valdība, izmantojot pretrunīgi vērtēto konstitūcijas 49.panta 3.daļu, pagājušajā ceturtdienā izšķīrās likumprojektu par pensiju sistēmas reformu apstiprināt ar dekrētu, atsakoties no balsojuma Nacionālajā sapulcē. Tas izsauca sašutumu gan parlamenta deputātu vidū, gan sabiedrībā.

Savukārt vakar Francijas prezidents Emanuels Makrons pavēstīja, ka vēlas, lai pensiju reforma stātos spēkā līdz gada beigām, uzsverot, ka tas ir nepieciešami.

Pensiju sistēmas reforma ir viens no Makrona otrās prezidentūras stūrakmeņiem.

Galvenā reformas sastāvdaļa ir pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 62 līdz 64 gadiem. Turklāt paredzēts pagarināt obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu periodu pilnas pensijas saņemšanai.

Vienlaikus minimālo pensiju plānots paaugstināt līdz 1200 eiro.

Valdība norāda, ka reforma nepieciešama, jo pašreizējā pensiju sistēma nav ilgtspējīga un tuvākajā laikā tai draud deficīts.

FOTO: Protesti Francijā. 2023.gada 23.marts

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu