Terehovas kukuļošanas skandāls: amatpersonām piespriež naudassodu un ieslodzījumu

TVNET/LETA
Pie Terehovas muitas punkta. Ilustratīvs attēls
Pie Terehovas muitas punkta. Ilustratīvs attēls Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) vienā no tā saucamajām "Terehovas lietām", kurā par kukuļņemšanu apsūdzēti vairāki muitas darbinieki, piespriedusi naudas un cietumsodus uz trim līdz četriem gadiem.

Publiski pieejamā informācija tiesu sistēmā liecina, ka

lietā apsūdzēti Kaspars Kravalis, Žanis Razguļajevs, Aleksandrs Losevs, Juris Ostrovskis, Edgars Laizāns, Lāsma Losāne, Juris Bogdanovs un Andris Noviks.

Visām personām piespriesti naudas sodi 6200 eiro apmērā, kā arī uz pieciem gadiem atņemtas tiesības ieņemt valsts amatpersonu amatus.

Kravalim piespriests arī četru gadu cietumsods, Razguļajevam - cietumsods uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem, savukārt pārējiem apsūdzētajiem piespriesti cietumsodi uz trīs gadiem.

Iepriekš citā izdalītā "Terehovas lietā" starp prokuroru un apsūdzētajiem noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, līdz ar to četras personas tika sodītas ar nosacītu brīvības atņemšanu vai naudas sodu. ELT starp četriem apsūdzētajiem un prokuroru apstiprināja noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Tiesa vienošanās procesā atzina četras bijušās muitas amatpersonas par vainīgām kukuļņemšanā personu grupā. Minētās personas vairākās epizodēs no 2021.gada 26.februāra līdz 8.aprīlim pieņēmušas kukuļus vismaz 800 eiro apmērā.

Tajā lietā visas bijušās amatpersonas savu vainu atzina un nožēloja izdarīto. Personas, kurām piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, sekmējušas šīs grupas noziedzīga nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu, norādīja Tiesu administrācijā.

Tiesā ir arī lieta, kurā apsūdzēti ir Normunds Gražulis, Gunārs Kulačkovskis, Raitis Tereško, Oskars Balters, Agnese Vinničenko, Marina Mandrikina, Juris Aļošins.

Sākotnēji aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā tika aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto un šo personu lietas tika nodotas kriminālvajāšanai. Pret astoņiem muitniekiem kriminālprocess tika izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ.

Prokuratūra 20 muitniekiem cēla apsūdzības un četrās lietas nodeva ELT. Krimināllieta daļā pret vienu muitas amatpersonu prokuratūrā tika izbeigta, jo persona nomira.

Ar pieciem apsūdzētajiem prokuratūrā noslēgtas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu, nododot krimināllietas tiesai vienošanās procesa kārtībā. Krimināllietas pret pārējiem 15 muitniekiem nodotas izskatīšanai tiesai vispārējā kārtībā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais