Nedēļas nogalē norisināsies "Putnu dienas 2023"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Selga Bērziņa/LOB

Nedēļas nogalē, 1.aprīlī un 2.aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības virsvadībā norisināsies "Putnu dienas 2023".

Kā aģentūru LETA informēja biedrībā, Putnu dienu programmā aprīlim iecerēti vairāk nekā 40 pasākumi dažādās Latvijas vietās, sākot ar putnu vērošanu un putnu būru darināšanu, beidzot ar tematiskām lekcijām un izstādēm.

Putnu dienu pasākumi norisināsies gan pilsētās, gan ārpus tām, gan parkos, gan mežos, informēja "Putnu dienu 2023" koordinatore Agnese Gaile, piebilstot, ka, lai arī ražīgākais pasākumu laiks Putnu dienās ir aprīļa pirmā nedēļas nogale, jau tagad programmā ir atrodami arī citi ar putnu tematiku saistīti pasākumi, kuri notiks vēlāk aprīlī.

Detalizēts "Putnu dienu 2023" pasākumu kalendārs un to norises vietu karte ir pieejama pasākumam veltītā mājaslapā "www.putnudienas.lv".

Daļai no pasākumiem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās ierobežotā vietu skaita dēļ, līdz ar to pasākumu vadītāji aicina laikus interesentus pieteikties.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē - palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens ir aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē "Dabasdati.lv".

Uzņēmums "Jāņa sēta" sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību laidis klajā ilustrācijām bagātu putnu vērošanas rokasgrāmatu "Putnu noteicējs". Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami materiāli "Mans pirmais putnu noteicējs" un "Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs", ko sagatavojusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais