Pk, 22.09.2023.

Izraēlas premjers paziņo par tiesu sistēmas reformas atlikšanu

Papildināts
LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Izraēlas nacionālās drošības ministrs Itamars Ben Gvirs
Izraēlas nacionālās drošības ministrs Itamars Ben Gvirs Foto: AFP / Scanpix

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien paziņoja par viņa valdības virzītās tiesu sistēmas reformas atlikšanu, pavēstot, ka likumprojekts netiks skatīts šajā parlamenta sesijā.

"Es esmu nolēmis apturēt otro un trešo lasījumu šajā sesijā," sacīja Netanjahu. Tas nozīmē, ka likumprojekts netiks nodots balsošanai vismaz līdz aprīļa beigām.

"Mēs atrodamies krīzes vidū, kas apdraud mūsu vienotību," norādīja Netanjahu. "Ikvienam ir jārīkojas atbildīgi."

Viņš arī brīdināja par pilsoņkaru, ko nedrīkst pieļaut.

Iepriekš nacionālās drošības ministrs Itamars Ben Gvirs paziņoja, ka viņš un Netanjahu vienojušies par reformas atlikšanu uz laiku pēc parlamenta brīvdienām jūlija beigās.

Pirmdien visā valstī atkal notiek masveida reformas pretinieku protesti.

Kā vēsta mediji, Netanjahu pirmdien plānojis uzrunāt parlamentu, tomēr uzruna atlikta.

Izraēlas medijos bija izskanējuši pieņēmumi, ka Netanjahu paziņos par reformas apturēšanu. Paralēli tam medijos parādījās ziņas, ka Netanjahu koalīcijas locekļi draudējuši atkāpties, ja reforma tiks apturēta vai mīkstināta.

Tikmēr Izraēlas galēji labējais finanšu ministrs Bezalels Smotričs aicinājis rīkot kontrdemonstrācijas pret plašo protestu kustību.

"Nāciet uz Jeruzalemi! Mēs esam vairākums, pacelsim savas balsis. Mēs neļausim viņiem nozagt mūsu balsis un mūsu valsti," tviterī publicētā video sacīja ministrs, paužot pārliecību, ka tieslietu reformu neizdosies apturēt.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais